Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyCortana zamíří na telefony s Androidem příští měsíc

Cortana zamíří na telefony s Androidem příští měsíc

Virtuální asistentka Cortana, známá z Windows Phone a Windows 10, bude na mobilech s operačním systémem Android ve formě testovací verze dostupná už příští měsíc. Na blogu Microsoftu to oznámil Marcus Ash.

Americký výrobce softwaru se sídlem v Redmondu zároveň do budoucna počítá s expanzí Cortany i na platformu iOS od Applu. Uživatelé iPhonů, respektive iPadů a iPodů touch, si však budou muset ještě několik měsíců počkat.

Cortana pro cizí platformy bude součástí balíku aplikací Phone Companion, pomocí kterého chce Microsoft napojit na chystané Windows 10 i zařízení s odlišným operačním systémem.

Protože hlasová asistentka nebude nedílnou součástí systému Android, ale pouze doinstalovaným klientem, nebude umět otevírat aplikace a spouštět hry nebo měnit nastavení (zapínat a vypínat WiFi, data, polohové služby atd.). Na platformách Android a iOS také nebude fungovat vyvolání Cortany pronesením fráze „Hey Cortana.“

Cortana-Android-2-614x1024 Cortana-Android-614x1024

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře