Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyCorning představil superodolné flexibilní sklíčko Willow Glass

Corning představil superodolné flexibilní sklíčko Willow Glass

Společnost Corning, výrobce populárního odolného Gorilla Glass, se kterým se dnes můžeme setkat v řadě prodávaných telefonů, například v Lumii 800 nebo Galaxy S, představila nový druh flexibilního sklíčka Willow, které je určeno k ochraně displejů.

Willow Glass je tenké pouze 100 mikrometrů, což odpovídá tloušťce papíru. Přesto přese všechno si však zachovává podobné vlastnosti, jako Gorilla Glass. Vyrábí se při teplotě 500°C za použití technologického procesu (tzv. roll-to-roll), který připomíná výrobu novin a časopisů v tiskárnách.

S novým sklíčkem se nebudeme setkávat pouze ve smartphonech a tabletech, ale také v noteboocích a dalších zařízeních, kde bude sloužit k ochraně jejich panelů. Corning již údajně zaslal první vzorky výrobcům, takže je pouze otázkou času, kdy se dočkáme oficiálního představení prvního zařízení.

Na výrobu Willow Glass se můžete podívat na videu níže:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře