Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyComenia Script – psaní s motýlem: Děti se mohou nyní učit psát...

Comenia Script – psaní s motýlem: Děti se mohou nyní učit psát i na iPadech

Nová aplikace pro výuku psaní oblíbeným písmem Comenia Script je nyní k dispozici i pro tablety iPad. Aplikace byla dosud dostupná jen pro tablety Samsung a pro interaktivní tabule.

Radana Lencová, autorka písma Comenia Script, ve spolupráci s Jakubem Wagnerem, vývojářem společnosti J4W s.r.o., připravili výukový program psaní pro rozšířenou platformu Apple (iPad a iPhone) s názvem „Comenia Script – psaní s motýlem.“

Aplikace vychází z úspěšného programu pro školní interaktivní tabule z roku 2012, který obsahuje šest různých aktivit pro výuku psaní. Další verze aplikace je k dispozici od prosince 2012 i pro tablety a dotykové mobilní telefony společnosti Samsung.

„Tvorba písma Comenia Script je pro mne hledáním nových cest pro výuku psaní,“ říká Radana Lencová. „Verze pro tablety iPad bude jistě zajímavou možností pro jeho podporu“, dodává. „S Radanou spolupracujeme již čtyři roky a opět se těšíme se reakci dětí, rodičů i učitelů na novou verzi aplikace,“ říká Jakub Wagner.

Plně česká aplikace „Comenia Script – psaní s motýlem“ je bezplatně dostupná ke stažení v App Store a nabízí k vyzkoušení čtrnáct znaků abecedy. Všech 97 znaků včetně sady obrázků Comenia Pictures je možné zakoupit za necelých 50 Kč (1,79 eur).

[appbox appstore id886657349]

Pro přístroje Samsung je aplikace ke stažení z portálu Samsung Apps v tomto odkazu.

1 3 4Zdroj: TZ

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře