Neděle, 9 června, 2024
DomůRecenzeCo vánočního se letos objevilo v Apple App Store?

Co vánočního se letos objevilo v Apple App Store?

Vánoční punč se rozlévá na vánočních trzích. Na místa, kde se prodávají vánočními stromky, narazíme skoro na každém rohu ulice. V zájmu osobního zdraví se nevyskytujeme poblíž přeplněným obchodních center. Kamkoliv se podíváme, nevidíme nic j

iného než zavěšené všelijaké dekorace. Ano i letos jsou tady Vánoce. Nahlédněme tedy společně, jak se změnil App Store před svátky pod tíhou vánočního šílenství a jaké aplikace s touto tématikou nabízí.

Advent 2012: 25Christmas Apps

Hnedka první aplikace z vánočního výběru je dokonalým příkladem, jak by to nemělo vypadat. Advent 2012 od společnosti MagicSolver je založen na principu dětského adventního kalendáře, kde se pod každým políčkem skrývá jedna aplikace či hra zdarma. Můžeme říct, že jde o jakousi obdobu aplikace 12 Days představenou společnosti Apple minulý rok, která nabízela každý den jednu dříve zpoplatněnou aplikaci zadarmo. Princip je možná podobný, ale skutečnost zcela odlišná. Advent 2012 v sobě neskrývá žádné těžko dostupné kousky, jejichž dostání není v našich silách.

Ve skutečnosti všechny aplikace jsou zdarma ke stažení. Proč tedy aplikaci vůbec stahovat? Kromě jednoduchých miniaplikací jako třeba zdobení vánočního stromečku na čas nebo chytání dárků do punčochy či rozbalování krekrů, které se objeví vždy po otevření políčka na kalendáři, nenajdeme nic převratného. Najít v adventním kalendáři něco, kolem čeho běžně chodíme, není asi úplně to pravé ořechové.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Advent 2012/“/]

Christmas Booth

Další aplikací je zcela jednoduchá srandička. Pokud potřebujete někomu na fotce přidat pořádný santaclausovský plnovous nebo sobí parohy, tak to není žádný problém. Pořídíte fotku či vyberete z galerie a úpravy mohou začít.

Dekorace přidáváme ikonkou baňky se stromečkem uvnitř. Celkem jsou rozdělené do šesti kategorií podle postavičky jako třeba: elf, sněhulák, Santa atd. Z šesti kategorií jsou dvě zpoplatněné, což je podle mě přijatelný výběr. Každá kategorie má tři až šest dekorací, které potřebujete k seskládání dané postavičky.

Tento druh aplikací mě nikdy nelákal, a proto jsem byl příjemně překvapen manipulací s dekoracemi. Pomocí otáčení, zvětšování a posouvání lze dosadit vše přesně na místo tak, aby to vypadalo opravdu komicky a ne jen naplácání všeho možného přes sebe. Přehlednost a ovladatelnost aplikace je přesně taková, jaká by měla být, takže za krátkou dobu a ne nijak složitě dokončíme úpravy podle představ. Výsledný výtvor sdílíme pomocí Facebooku, Twitteru, emailu či zprávy.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Xmas Booth/“/]

Gangnam SantaBooth

Jedna z nijak běžně vánočních aplikací, která se do výběru dostala především díky vánočnímu kabátu od svých vývojářů. Pokud i vás pobláznil hit od korejského zpěváka PSY s názvem Gangnam Style, určitě o aplikaci Gangnam DanceBooth jste zajisté slyšeli. Pokud ne, tak se jedná o srandaaplikaci, kde s fotkou vašeho obličeje poskakuje chlapík v obleku a předvádí taneční kreace, které se objevují v klipu písničky. U Gangnam SantaBooth je tomu stejně tak, akorát vše je přizpůsobeno blížícím se Vánocům.

Svou fotografii obličeje můžete přiřadit k tanečníkům v sedmi různých vánočních kostýmech. Žádné překvapení se nekoná a kostýmy jsou celkem předvídatelné. Santa Claus, skřítek elf pomocník, sob, děda Mráz nebo snad nejvíc ?kreativní? kostým a to společenský oblek s bíločervenou Santovou čepicí. Nabídka sice disponuje výběrem ze sedmi druhů kostýmů, ale pouze jeden jediný je zdarma.

Ve spodní části je textové pole na možný vzkaz. K doplnění tanečku můžete přidat hudbu podle svého uvážení, i když si myslím, že rytmem se tvůrci trefili do noty. Mimo hlavního tanečku, který nese i název aplikace, si lze zvolit ještě dva následující, mezi které patří i známý hit Rolničky.

Touto aplikací můžeme suplovat funkci jakéhosi vánočního přáníčka, které buď jednoho potěší, druhého pobaví a v jiném zase vyvolá pocit kýčovitosti s nulovou kreativitou. Pokud předem víte, že možný adresát tomuto Korejci zrovna neholduje, aplikaci s klidem přeskočte a nestahujte. Sdílet můžeme pomocí emailového klienta, Facebook účtu nebo uložit do video galerie v mobilu. Velikosti souboru ve formátu mp4 se pohybuje okolo 2-3MB.

iOS?Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Gangnam SantaBooth/“/]

Koledy

V předvánočním čase do Apple Appstore obchodu přispěl svou aplikací i poskytovatel telekomunikační služeb T-mobile. Aplikace s názvem Koledy nepotřebují jakékoliv zdlouhavé představování. Najdeme zde nazpívaných pět nejznámějších českých koled včetně slov. Aplikace může sloužit i jako karaoke. Pokud dodržujete tradice a nemáte doprovodnou kulisu ke zpívání nebo potřebujete si oprášit slova českých koled, tak potom T-mobile vám vytvořil aplikaci přímo na míru. Jenom je škoda, že se písničky automaticky neposouvají a že jich není větší množství. Zápory nejsou nijak závažné, a jak se říká, jsou to jen drobné vady na kráse.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Koledy/“/]

Talking Santa

?Rodina Talkingů“ má nového člena. Stal se jim Santa a pojďme si říct, co umí. Po spuštění spadne doprostřed obrazovky s pytlem dárků a dívá se, co mu bude vzkázáno. Když slova nepřicházejí, začne si třít ruce o sebe a to doprovází klapáním zubů. Na první pohled se zdá, že si s ním moc srandy neužijeme. Kromě známého ?hohoho? reaguje na lechtání břicha nebo na výchovné facky zleva či zprava, ale to není žádné překvapení. Spodní lišta funkcemi taky nepraská. Santovi můžeme nabídnout sušenku a sklenici mléka, ze které se ani nestihne napít a Talking Tom mu ji odnese pryč nebo ho nechat povalit obří sněhovou koulí.

Proč teda Talking Santu stahovat? První možnost, která mě napadá je, že je to dokonalý předskokan a reklama na stažení zpoplatněného rozšíření Santa & Ginger což vaší pozornost jistě neupoutalo. Druhé využití je pro uživatele příjemnější a je spojeno s blížícími se svátky. Talking Santa nabízí několik možnosti na vytvoření vánočních přání a podle mého názoru, určitě originálnější než, které nabízí Gangnam SantaBooth. Řada uživatelů si tuto funkci chválí a myslím si, že pro malé děti ať už naše nebo přátel je to způsob jak je pobavit.

V levém horním rohu je ikonka kamery. Proč tedy neříct Santovi naše přání, ať ho převypráví na kameru a my ho pak pošleme našim blízkým. I když spodní lišta je v této verzi poněkud chudší, pro vytváření přáni v ní najdeme to potřebné a to dvě ikonky pohlednic. Když stiskneme první z kraje, Santa se otočí a vystrčí na nás zadnici se svými puntíkovanými trenýrkami, kde napíšeme vzkaz či přání. Všem to asi nepřijde jako ideální přání, ale snaha o pobavení se cení.

Druhá ikonka pohlednice je o něco přátelštější. Na Santovo písknutí se přiřítí Talking Tom a spolu zaujmou několik póz na focení. V nabídce jich je celkem šest a ani zde nechybí prosto pro vzkaz. Způsoby sdílení jsou prostřednictvím emailu, Facebooku, Twitteru nebo uložení do složky s fotkami. U videa jsou možnosti stejné plus navíc můžeme rovnou po přihlášení uploadovat na server Youtube.

Ať už byl záměr takový nebo onaký, díky možnosti vytvořit alespoň trošku vtipné přáníčka pro ty nejmenší si vývojáři zachránili dobrou pověst. Při prvním zpuštění jsem si myslel, že všechna jejich nápaditost byla odnesena pryč s předvánočním šílenstvím. Přece jenom aplikace Talking nejsou tím nejaktuálnějším hitem a je potřeba je neustále něčím obohacovat byť jsou určeny těm nejmenším.

iOS ?Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Talking Santa/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře