Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyČip pro mobily nVidia Tegra 4 alias Wayne ohromí 72jádrovou grafikou

Čip pro mobily nVidia Tegra 4 alias Wayne ohromí 72jádrovou grafikou

Na fóru čínského technologického serveru Chiphell se objevil obrázek z prezentace společnosti nVidia, známého výrobce čipů pro grafické karty, který odhaluje parametry připravované SoC jednotky Tegra 4.

Čip již bude vyráběný pokročilou 28nanometrovou technologií a i nadále využívat koncept čtyř jader a jednoho úsporného pátého jádra (companion core), které postaveno je na low-power tranzistorech, jež omezují jeho spotřebu.

Ze slajdu lze dále vyčíst, že se dočkáme akcelerace videa v rozlišení 2560 × 1600 pixelů, i jeho enkódování je samozřejmostí. Video výstup zvládne při Full HD rozlišení snímkovací frekvenci až 120Hz a chybět nebude ani podpora pro rozlišení 4K.

Tegra 4 by měla také podporovat rozhraní USB 3.0 a dvoukanálový paměťový řadič DDR3L. O kompatibilitě s LTE čipy překvapivě jakákoliv zmínka chybí.

nVidia svůj nový čip představí na veletrhu spotřební elektroniky CES 2013, kde jeho výkon jistě bude prezentovat na několika prototypech.

Tegra 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře