Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyCisco, Ericsson a Intel pracují na vývoji prvního 5G routeru

Cisco, Ericsson a Intel pracují na vývoji prvního 5G routeru

Cisco na konferenci Mobile World Congress v Barceloně oznámilo, že ve spolupráci s firmami Ericsson a Intel budou pracovat na vývoji a testování pravděpodobně prvního routeru pro mobilní sítě páté generace (5G).

Cisco, Ericsson i Intel jsou členy Technologického fóra 5G, které založila společnost Verizon, a v jehož rámci budou spolupracovat s cílem urychlit vývoj zásadních technologií pro sítě 5G. Zúčastněné společnosti předpokládají, že mobilní router nové generace pro sítě 5G umožní zákazníkům dosahovat podstatně vyšších přenosových rychlostí s nižší latencí a zajistí konektivitu exponenciálně rostoucího počtu zařízení připojených k internetu. Cílem této snahy je nabídnout řešení pro očekávaný rozmach tzv. internetu věcí (IoT) nebo streamování videa ve vysokém rozlišení.

„Ať už se dnes mluví o rozvoji digitální ekonomiky nebo cloudových službách, spojuje je vždy jedno téma a tím je očekávaný nárůst objemu dat a s tím spojená otázka jejich zabezpečení a rychlého a spolehlivého přenosu. Právě naše spolupráce s ostatními technologickými leadery v oboru je dobrým základem při vývoji síťové infrastruktury nové generace, která bude schopná se s podobnými nároky vypořádat,“ řekl Pavel Křižanovský, technický ředitel Cisco ČR.

5g

Zdroj: Cisco

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře