Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyČínská elita si může koupit luxusní smartphone inspirovaný steampunkem

Čínská elita si může koupit luxusní smartphone inspirovaný steampunkem

Francouzská společnost Hanmac představila luxusní smartphone s operačním systémem Android. Novinka New Defency láká na prvotřídní zpracování inspirované steampunkem a použití ušlechtilých materiálů. Po hardwarové stránce už je to slabší.

New Defency je model, který klade důraz na styl a je určen hlavně movitým zákazníkům. Dokládá to ostatně i cenovka, která je stanovena na přibližně 3 100 dolarů, v přepočtu 76 200 Kč.

Design telefonu je inspirovaný steampunkem a na jeho bočním rámečku se nachází prvky ve tvaru ozubených koleček. Displej kryje safírové sklo, které za běžných okolností téměř nelze poškrábat. Ovládací tlačítka jsou keramická. Zatímco zpracování smartphonu je prvotřídní a zaslouží pochvalu, výbava už tolik nepotěší.

Srdcem New Defency je MediaTek se čtyřjádrovým 1,2GHz procesorem a 2 GB operační paměti. Pro uživatelská data je tu 64GB paměť. Hlavní fotoaparát s bleskem má rozlišení třináctmegapixelů.

To není vůbec špatné, výsledný dojem ale hodně kazí displej, který má velikost jen 3,5 palce a nízké rozlišení WVGA 800 × 480 pixelů. Ve výbavě telefonu najdeme také baterii s nepříliš uspokojivou kapacitou – 1 440 mAh. Operačním systémem je Android 4.2.

Nový luxusní smartphone výrobce Hanmac je od tohoto týdne dostupný movitým zákazníkům v Číně. V Evropě se zřejmě nikdy prodávat nebude.

4

1 2 3

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře