Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyČíňanku zabil ve spánku telefon iPhone 4S, který se právě nabíjel

Číňanku zabil ve spánku telefon iPhone 4S, který se právě nabíjel

Měla před sebou celý život a spoustu plánů, ale žádný z nich už nikdy neuskuteční. Teprve osmnáctiletá Číňanka totiž zemřela po zásahu elektrickým výbojem z telefonu iPhone 4S. K incidentu došlo ve čtvrtek 24. července. O neštěstí informoval britský list Daily Mail.

Sestra zesnulé médiím sdělila, že když přišla domů, našla dotyčnou ležet na podlaze v jejím pokoji. Na krku, rukou a nohou měla velké množství popálenin. Nedaleko ní se povaloval ohořelý iPhone, který se dobíjel.

Vědci z FSAC (Forensic Science Association of China) již potvrdili, že mladou ženu zabil elektrický proud. Nyní se prošetřuje, zda za neštěstí může vadná, či neoriginální nabíječka, nebo zda dívka náhodou nepoužívala čínskou kopii iPhonu. Čína je plná falzifikátů a telefony Applu patří k těm, které jsou nejčastěji napodobovány nekvalitními výrobky.

Apple neřeší podobné problémy poprvé. Mediálně známý je případ stevardky Ma Ailun, kterou zabil proud, když na svém nabíjejícím se iPhonu 5 přijala hovor. V roce 2009 zase způsobil multimediální přehrávač iPod Touch vážné popáleniny druhého stupně patnáctiletému chlapci.

120621014933-iphone-charger-change-one-story-top

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře