Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyČíňané na videu ukazují levnější Apple iPhone 5C. Podvrh, nebo realita?!

Číňané na videu ukazují levnější Apple iPhone 5C. Podvrh, nebo realita?!

Podle zpráv a spekulací z posledních měsíců a týdnů by na keynote společnosti Apple kromě iPhone 5S měla být představena i levnější verze telefonu, která se označuje jako „iPhone 5C“, kde písmeno C v názvu znamená barevnou verzi přístroje (C jako color, tedy barevný).

Vedle logicky horší (a rovněž neznámé) výbavy, má mít levnější iPhone plastový zadní kryt baterie, který se přelévá i na celý obvodový rámeček.

Použití plastu jako hlavního výrobního materiálu by spolu s výběhovým hardwarem mělo snížit koncovou cenu, aby telefon mohl konkurovat především androidům střední vyšší třídy.

Protože keynote Apple se uskuteční už za pár dní, spekulace o levnějším modelu, který rozšíří portfolio americké firmy, nabírají na intenzitě.

Po fotografiích prodejního balení, které jste mohli vidět v minulých dnech, se dnes můžete podívat na video, které ukazuje funkční telefon. Nahráno bylo na čínský server youku.com, naneštěstí však ve velmi nízkém rozlišení – kontury telefonu tak nejsou příliš rozeznatelné.

Nutno také podotknout, že čínské firmy nabízejí „levný iPhone“ dlouho před jeho představením. Tento kousek ale, zdá se, podle všeho přeci jen asi používal systém iOS.

Zdroj: MacRumors

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře