Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyChytré zásuvky Revogi v prodeji. Rozumí si s iPhony i Androidem

Chytré zásuvky Revogi v prodeji. Rozumí si s iPhony i Androidem

Na český trh se dostávají chytré zásuvky Revogi. Vybírat můžete ze dvou modelů jednoduchých zásuvek a prodlužovačky se šesti zásuvkami, která otevírá skutečně nebývalé možnosti.

Pojem chytrá nebo digitální domácnost začíná být všeobecně používán pro zařízení, která dokáží inteligentně reagovat na aktuální situaci, umožňují dálkovou správu a komunikují s uživateli, většinou prostřednictvím mobilní aplikace. Všechna tato specifika splňují chytré zásuvky Revogi. Ty umožňují kromě dálkového zapínání a vypínání také sledovat spotřebu energie. Některé z nich ji také dokáží dlouhodobě analyzovat a nejvyšší model poskytuje možnost podle aktuálního stavu jednoho přístroje automaticky vypnout elektřinu až do dalších pěti zařízení.

Srdcem systému chytrých zásuvek Revogi je aplikace pro smartphony s operačním systémem Android a iOS s názvem Revogi Home. Tu lze zdarma stáhnout a nainstalovat z obchodů Google Store či Apple Store. S její pomocí poklepáním na grafický symbol jednotlivých zásuvek jednoduše dálkově ovládáte přívod elektrické energie do zapojených spotřebičů.

Nástroj vám zároveň ukazuje grafy spotřeby z každé zásuvky v čase, nebo také celkovou spotřebu energie za zvolené časové období. Pomocí aplikace můžete ovládat i více chytrých zásuvek v jedné domácnosti. Revogi Home je také připravena na ovládání dalších chytrých doplňků domácnosti Revogi. V současnosti je k dispozici v angličtině, její aktualizace s českým překladem bude uvolněna již během několika dní.

3805c066-3b55-47df-944d-f3476d86ce2a

Revogi Smart Power Plug představuje jednoduchou chytrou zásuvku, kterou lze dálkově ovládat odkudkoli, kde má uživatel přístup na internet. Zároveň umožňuje podrobný přehled sledování spotřeby.

5

Revogi Smart Power Strip 2 je prodlužovací „šestizásuvka“ kterou lze programovat z telefonu a má rozšířené možnosti. Tento model umožňuje pokročilou správu s definováním pravidel a akcí. Pokud klesne spotřeba v jednom slotu pod zvolenou úroveň (například vypnete televizor), je možné nastavit automatické vypnutí elektřiny do dalších vybraných zásuvek a naopak.

3

Revogi Smart Meter Plug je nejjednodušší zásuvkou v nabídce. Na rozdíl od předchozích dvou modelů probíhá správa zásuvky pomocí technologie Bluetooth, která omezuje dosah ovládání na přibližně 10 metrů. Jedná se o ideální řešení například pro ovládání osvětlení v ložnici při usínání po dočtení kapitoly knížky.

2

Revogi Smart Power Plug je na trhu za doporučenou koncovou cenu 990 Kč, komplexní řešení Revogi Smart Power Strip 2 je možné zakoupit za 2990 Kč a základní model Revogi Smart Meter Plug stojí 890 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře