Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyChytré hodinky Huawei Watch GT 2 dorazí se systémem Harmony OS

Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 dorazí se systémem Harmony OS

V následujících týdnech nás čeká záplava novinek od Huaweie. Firma nepředstaví jen chytré telefony série Mate 30, ale pochlubí se i novými příspěvky v oblasti nositelné elektroniky. Očekáván je totiž příchod chytrých hodinek Watch GT 2, které udělají radost všem, kteří dbají na zdravý životní styl.

První generace chytrých hodinek Huawei Watch se povedla, prodaly se jich miliony kusů, a tedy se doslova nabízelo, kdy firma odhalí nástupce. Dle nepotvrzených zpráv se tak stane již 19. září na akci v Mnichově, kde má mít premiéru i chytrý telefon Mate 30 Pro.

Huawei Watch GT 2 je produkt vyvíjený pod kódovým označením „Latona“ a modelovým názvem LTN-B19. První generace hodinek neměla chytrý systém wearOS od Googlu, namísto něj využívala výtvor Huaweie, který se nazývá LightOS. To se s příchodem Watch GT 2 změní. Server Winfuture.de tvrdí, že čínský výrobce vsadí na svůj nedávno představený systém HarmonyOS.

Chytré hodinky opět dorazí ve variantách Sport a Classic, kdy první bude dostupná se silikonovým páskem, zatímco druhá využije elegantnější koženou alternativu. Ve výbavě Watch GT 2 nemá chybět displej typu OLED se solidní rozlišením, baterie kapacity 445 mAh nebo modul GPS. Velikou novinkou pak bude zabudovaný reproduktor a mikrofon, s hodinkami tedy bude možné nejen přijímat hovory, ale i přes ně volat. První generace Watch GT tuto možnost nenabízela. Těšit se můžete i na nespočet chytrých funkcí. Hodinky budou umět nepřetržitě monitorovat tepovou a srdeční frekvenci v reálném čase, nebo sledovat spánek za asistence technologie TruSleep 2.0.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, představení Huawei Watch GT 2 se pomalu ale jistě blíží. Šušká se o datu 19. září a premiéře v Mnichově. Že by si firma pospíšila a hodinky odhalila již tento týden na veletrhu IFA, není příliš pravděpodobné.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře