Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyAmerická policie se zbaví počítačů, nahradí je telefony od Samsungu

Americká policie se zbaví počítačů, nahradí je telefony od Samsungu

Policejní oddělení v americkém Chicagu se rozhodlo nahradit dosluhující počítače v autech i kancelářích chytrými telefony. Vsadilo přitom na smartphony Galaxy od společnosti Samsung, které podporují standard DeX.

V Chicagu, konkrétně v jeho 11. policejní obvodu, běží celý projekt zatím jen v pilotním režimu. Pokud se ale využívání chytrých telefonů osvědčí, bude zřejmě rozšířen do dalších měst ve Spojených státech. Výhody využívání smartphonů namísto notebooků neoddiskutovatelné. Za prvé, policie si od tohoto řešení slibuje významnou redukci nákladů, přičemž v prvním roce zhruba o 15 procent, v následujících pak dokonce až o třetinu.

Za druhé, používání chytrých telefonů s sebou nese výhody i pro samotné policisty. Staré robustní notebooky jsou nesnadno přenositelné, zatímco telefon v kapse strážníka příliš neomezuje, a to ani při intenzivnějším zásahu. Z telefonu lze navíc kdykoli v terénu přistupovat do různých databází včetně městských kamer a dalších citlivých systémů

V automobilu se smartphone zase rychle přemění v dostačující PC. Stačí jen, aby ho policisté vsunuli do dokovací stanice a spárovali s monitorem a speciální klávesnicí s integrovaným touchpadem pro snadné ovládání.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře