Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyChystaný supermobil HTC budeme ovládat pomocí virtuálních tlačítek na displeji

Chystaný supermobil HTC budeme ovládat pomocí virtuálních tlačítek na displeji

Tchajwanský výrobce dokončuje nástupce vrcholného modelu One. Novinka by měla přinést zobrazovač o úhlopříčce minimálně pět palců a nabídnout výkonnější hardware. Ovládací prvky budou součástí displeje.

Všichni velcí výrobci připravují novou generaci supermobilů. Za výrobou pohonného ústrojí nástupce modelu HTC One má znovu stát Qualcomm. Smartphone s typovým označením M8 dostane do vínku Snapdragon 800 nebo novější Snapdragon 805.

Očekává se také nárůst diagonály dotykového zobrazovače, který však nenabídne QHD rozlišení (1 440 × 2 560 pixelů), jak se čekalo, ale bude si muset vystačit s „hrubším“ Full HD (1 080 × 1 920 px).

Operační systém Android bude tentokrát možné ovládat trojicí tlačítek. Ta nebudou senzorová, ale stanou se součástí displeje, podobně jako třeba u smartphonů Nexus 4 a Nexus 5, upozornil na to známý twitterový uživatel vystupující pod přezdívkou @evleaks.

M8Zdroj: @evleaks

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře