Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyChuwi Vi8 Plus: Osmipalcový tablet s Windows 10 za hubičku

Chuwi Vi8 Plus: Osmipalcový tablet s Windows 10 za hubičku

V České republice nepříliš známá čínská značka Chuwi připravila tablet s operačním systémem Windows 10, který se náklonnost uživatelů snaží získat především sympatickou cenou. Ta se po přepočtu vejde do 3 000 Kč s DPH.

Trh s tablety v posledních měsících stagnuje, ale na aktivitě čínských výrobců to zatím znát není. Jednou z firem, která produkuje jeden tablet za druhým, je také Chuwi. Jeho zatím poslední novinka má označení Vi8 Plus a patří vůbec k těm nejlevnějším zařízením. V e-shopu geekbuying.com se prodává za 98 dolarů.

Uvnitř tabletu tiká čtyřjádrový procesor Intel Atom x5-Z8300 (Cherry Trail) a dále ve výbavě najdete 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti a slot pro paměťové karty microSD. Přední a zadní fotoaparát mají shodné rozlišení 2 Mpx. Displej s rozlišením 1 280 × 800 pixelů využívá technologii IPS.

Specifikaci dále dotváří integrované stereo reproduktory, reverzibilní konektor USB-C, WiFi 802.11 b/g/n nebo Bluetooth 4.0. Do těla přístroje se také dokázala vejít baterie s kapacitou 4 000 mAh

Zatím není jisté, že by se Chuwi Vi8 Plus oficiálně objevil v prodeji i v České republice.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Chuwi Vi8 Plus /“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře