Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyCheetah Mobile kupuje aplikaci QuickPic, uživatelé zuří

Cheetah Mobile kupuje aplikaci QuickPic, uživatelé zuří

Cheetah Mobile výrazně posiluje v mobilních aplikacích. Čínská firma kupuje populární galerii QuickPic pro správu fotografií a videa ve smartphonech a tabletech s Androidem. Tvůrci aplikace ze společnosti Q-Supreme team odmítli zveřejnit finanční podmínky transakce.

Nákup QuickPic vydavatelstvím Cheetah Mobile zafungovalo na uživatele skvělé galerie jako pomyslný červený hadr na býka. S transakcí nesouhlasí a v sekci s hodnoceními v obchodě Play mnozí z nich jasně deklarují, co si o novém majiteli myslí.

Cheetah Mobile nemá mezi uživateli vůbec dobrou reputaci. Firma nabízí v obchodě Play desítky různých aplikací, které jsou sice ke stažení zdarma, ale zároveň obsahují velké množství reklam – jedná se přitom o ten typ aplikací, které stále otravují různými notifikacemi; těch se však lze zbavit jen tak, že aplikaci odinstalujete.

Studio Cheetah Mobile se rozhořčené uživatele snaží uklidnit prohlášením, že plánuje pouze zlepšovat uživatelský zážitek a neplánuje do QuickPic umístit žádné reklamní prvky.  Ale zda-li tomu tak skutečně bude, tak na to si musíme ještě nějaký čas počkat.

[appbox googleplay com.alensw.PicFolder]

855a

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tak to jsem zvedavej, dřív jsem QuickPic požíval dost často, teď už moc ne ale takovej konec bych ty appce nepral.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře