Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyČeští vývojáři už mohou prodávat aplikace pro Android

Čeští vývojáři už mohou prodávat aplikace pro Android

Po strastiplné cestě ? dlážděné nekompatibilitami bankovních a právních systémů, posunutých uzávěrek a podobných radostí ? se podařilo pro české vývojáře otevřít další cestu k výdělku (doteď mohli monetizovat svoje aplikace reklamou nebo vytvářet aplikace na zakázku).

Na oficiálním blogu společnosti Google se k celé záležitosti objevilo následující prohlášení:

?Zemí, ze kterých mohou vývojáři prodávat Android aplikace přes Google Play, bylo ještě včera jen 29 a Česká republika mezi ně nepatřila. Pokud by se šlo podle velikosti země (obyvatelstva/trhu), nepatřila by mezi ně pravděpodobně ještě dlouho. Naštěstí, čeští vývojáři mají ve světě výbornou pověst a zároveň se dokáží ozvat, když se jim něco nelíbí. 🙂

Pro firmy a vývojáře to znamená přímočarou cestu k tomu, aby prodávali svoje aplikace na místním i globálním trhu. Jak říká Martin Adámek (vývojář aplikace Apndroid s miliony stažení): ?Je to dobrá zpráva pro všechny vývojáře, kteří se doposud spoléhali pouze na příjmy z reklam. Vzhledem k tomu, že se nebudeme muset věnovat složitejším řešením prodeje aplikací, budeme se moci soustředit na to podstatné ? na vývoj.?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře