Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyV Česku se začal prodávat opakovač TP-Link RE360

V Česku se začal prodávat opakovač TP-Link RE360

Na český trh míří dvoupásmový opakovač (též repeater či extender) WiFi signálu TP-Link RE360, který podporuje nejnovější standard 802.11ac o rychlosti až 1 200 Mb/s.

RE360 zlepšuje kvalitu signálu WiFi sítě a zajišťuje pokrytí tam, kam signál z routeru nedosáhne nebo není dostatečně silný pro stabilní připojení. Nápaditý design extenderu v moderních domácnostech nejen esteticky neruší, ale svým oblým tvarem bez vyčnívajících antén předchází i možným úrazům, zejména u dětí. RE360se zapojuje přímo do elektrické sítě a sám je vybavený průchozí zásuvkou pro připojení dalších spotřebičů.

Extender nabízí připojení současně v pásmech 2,4 a 5,0 GHz s rychlostí 300 Mb/s, respektive 867 Mb/s. Výkonem by měl dostačovat i pro činnosti náročné na přenosovou kapacitu, jako je streamování HD videa, online hry nebo zálohování velkých objemů dat. Zařízení spolupracuje s libovolným standardním bezdrátovým routerem. Optimální umístění v prostoru pomáhá nalézt jednoduchý světelný indikátor.

Síť s extenderem RE360 je možné plně ovládat pomocí mobilní aplikace Tether v češtině, kterou výrobce poskytuje bezplatně pro zařízení s operačními systémy iOS a Android. V přehledném rozhraní může uživatel provádět nastavení, kontrolovat stav sítě a připojených zařízení a ovládat řadu dalších funkcí.

Cena extenderu TP-Link RE360 v ČR se pohybuje kolem 1 600 Kč s DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře