Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyČeské Mashinky jsou nejprodávanější hrou na Steamu

České Mashinky jsou nejprodávanější hrou na Steamu

Po dlouhých osmi letech český vlakový tycoon Mashinky dorazil v rámci programu Předběžného přístupu (Early Access) na službu Steam a vy si tak můžete vyzkoušet, jak se projekt vývojáři Janu Zelenému povedl.

Mashinky je strategická hra s vlaky. Vaším úkolem bude vytvořit prosperující železniční impérium na procedurálně generovaných mapách. Hra kombinuje realistickou grafiku, schématický konstrukční režim a herní pravidla inspirovaná deskovými tituly.

Ambiciózní český titul zatím obsahuje dvě ze sedmi historických epoch. V tuto chvíli se Zelený soustředí na vybalancování herních pravidel, odstranění chyb a optimalizaci hry. Mezitím vývojář také plánuje pokračovat i v práci na nových mechanikách (jako je implementace hry pro více hráčů) a dalším obsahu.

Vydání plné verze hry je v plánu nejdříve na rok 2019. V režimu Předběžného přístupu ve službě Steam tedy Mashinky zůstanou po dobu až dvou let.

Na Steamu hru najdete po kliknutí na tento odkaz. Pro úplnost ještě dodejme, že v obchodě Valve Mashinky aktuálně drží první příčku v prodejnosti, což je bezesporu obrovský úspěch.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře