Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyČeská fotoaplikace Fripito se dostala mezi 50 finalistů prestižní soutěže APPNation VI

Česká fotoaplikace Fripito se dostala mezi 50 finalistů prestižní soutěže APPNation VI

Český startupový projekt Fripito přinášející fotografickou aplikaci pro chytré telefony a tablety uspěl v mezinárodní soutěži APPNation VI a získal pozvánku prezentovat se na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015.

Mobilní aplikace Fripito, která nabízí od konce října své fotografické průvodce po celém světě, se dostala mezi Top 50 finalistů z několika tisíc přihlášených projektů. Díky tomuto úspěchu bude mít možnost se v rámci finálového kola prezentovat přímo na konferenci spotřební elektroniky v Las Vegas.

Zde se v sekci Startup Garage představí jednotliví finalisté jak porotcům, tak i široké odborné veřejnosti včetně řady zástupců investičních fondů a privátních investorů. Fripito se tak stane jediným českým projektem v letošním ročníku, jehož hlavními partnery jsou společnosti jako Yahoo!, Google, Facebook, Amazon, Sony, VentureBeast, iab a další.

O Fripito

Mobilní aplikace Fripito je ke stažení zdarma (pro iOS i Android) a nabízí fotograficko-cestovatelské průvodce do chytrého mobilu nebo tabletu. Zájemce si pak může zakoupit průvodce do destinace svého výběru, jako např. Island, Bolívie, New York, Madeira, Paříž, Filipíny, národní parky USA a tak dále.

Každý průvodce obsahuje praktické rady na cesty, informace o zajímavých místech ve vybrané destinaci, více jak 50 fotografií s GPS polohou a fotografickými tipy, offline mapy. Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu a cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 3,99 dolaru do 15,99 dolaru.

Ovládání aplikace i průvodci jsou překládány do angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny i italštiny. V zahraničí byla aplikace představena poprvé na veletrhu PhotoPlus v New Yorku na přelomu října a listopadu 2014. Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina.

Náš rozhovor s Janem Březinou

Jan Březina: “Fripito je projekt, který má globální potenciál.”

[appbox googleplay com.fripito.Fripito]

[appbox appstore id838815010]

1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře