Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyČeši přes sportovní aplikaci Pomáhej pohybem přispěli více jak dvěma miliony korun...

Češi přes sportovní aplikaci Pomáhej pohybem přispěli více jak dvěma miliony korun na 97 projektů

Digitální komunikační agentura BRAINZ vyvinula pro Skupinu ČEZ unikátní mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, díky níž má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které charitativní projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit.

Do projektu, který zaštítila i řada známých osobností, se zapojilo již téměř 120 000 přispěvatelů.

Přes Pomáhej pohybem lidé do současné chvíle nasportovali okolo 330 000 hodin, uběhli nebo ujeli přes 2 miliony kilometrů, a spálili na 170 milionů kalorií. Záměrem Nadace ČEZ k vytvoření aplikace bylo do participace zapojit širokou veřejnost. Aplikace EPP dosáhla již během prvních dvou měsíců na přední příčky mezi nejstahovanějšími aplikacemi – obsadila 1. místo mezi bezplatnými aplikacemi v App Store a umístila se také v top desíti aplikacích v Google Play. Za čtyři měsíce si aplikaci EPP stáhlo téměř 120 000 uživatelů – podporovatelů, kteří ji použili celkem přes 280 000 krát. Podařilo se tím posbírat přes 11 milionů bodů a podpořit tak témeř 80 projektů. Své bodové skóre mohou uživatelé průběžně sledovat a ti nejaktivnější se najdou na webových stránkách pomahejpohybem.cz.

screen322x572 screen322x572 (1) screen322x572 (2)

Aplikace nejenže skvěle funguje jako sport tester, tedy že měří tempo, čas a zaznamenává GPS trajektorii, ale obsahuje navíc i příběhy, k jejichž šťastnému konci může uživatel vybranou aktivitou přispět. Není přitom nutné být zrovna vrcholovým sportovcem jako Martina Sáblíková nebo Jaromír Jágr, kteří se do projektu také zapojili, efektivně pomoci lze i obyčejnou chůzí. Každý sportovní výkon se po ukončení aktivity převede na body, které může uživatel věnovat zvolenému charitativnímu projektu. Může si zároveň přečíst o již naplněných cílech, kterých stále přibývá. Jedná se tak o naprosto unikátní koncept aplikace, která funguje jako sport tester a dárce zároveň – nejenže sportem uděláte radost sobě i někomu dalšímu, ale navíc vás to kromě spálených kalorií nic nestojí.

Úspěšný projekt na sebe během letošního roku významně upozornil již několikrát, nejvýrazněji pak během mistrovství světa v ledním hokeji a mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Ambasadorem speciální verze aplikace pro hokejové mistrovství světa se stal Jaromír Jágr, v Karlových Varech to potom byly dokonce takové celebrity jako prezident festivalu Jiří Bartoška, herečky Simona Babčáková a Eliška Balcerová nebo členové skupiny Lucie.

[appbox googleplay cz.cez.android.app.sporttracker.sporttracker]

[appbox appstore id982152450]

Zdroj: ČEZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře