Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyČeši mají jedno z nejrychlejších mobilních připojení k internetu v EU

Češi mají jedno z nejrychlejších mobilních připojení k internetu v EU

V rychlosti připojení k internetu přes mobilní telefon patří Česká republika ke špičce. Nejen v rámci EU, ale i celosvětově. Vyplývá to z pravidelného měření společnosti Ookla, v rámci iniciativy Speedtest Global Index za duben 2018.

Ve srovnání se zeměmi evropské osmadvacítky je ČR v TOP 10. S rychlostí 43 Mb/s se umístila na 7. místě. V celosvětovém srovnání mezi 126 zeměmi, je Česko na 15. místě.

„Zejména na venkově je dnes mobilní LTE internet často jediná možnost, jak se připojit ke skutečně vysokorychlostnímu internetu s rychlostí překračující 30 Mb/s. Mobilní operátoři odvedli velký kus práce, neboť rychlost stahování dat často předčí i poskytovatele tzv. pevného připojení,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Nejrychlejší připojení mají na Islandu a v Norsku, kde rychlost dosahuje 65 Mb/s. Nejpomalejší připojení v rámci EU mají v Polsku (25) a v Irsku (21). Průměrná rychlost mobilního internetu v EU je 36 Mb/s.

Zdroj: Ookla

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře