Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Zloději mají utrum, o bezpečnost zavazadel se postará zámek s...

CES 2015: Zloději mají utrum, o bezpečnost zavazadel se postará zámek s NFC

Běžná praxe ukázala, že klasické zámky a různé podpůrné zabezpečovací prvky typu mikrotenových fólií na to uchránit zavazadla před zloději prostě nestačí. Pokud i vás okradli zaměstnanci letiště, nebo jiné osoby během vaší cesty, pravděpodobně oceníte zámek, který lze otevřít výhradně za pomoci NFC. 

Poměrně běžně vypadající zámek s NFC bude dodávaný se speciální NFC tagem, bez něhož kufr prostě neotevřete. K zámku pak samozřejmě bude přiložen i klasický klíč pro případ, že tag ztratíte, nebo dojde k nějaké technické chybě.

Zámek bude pohánět baterie, která by měla vydržet až 30 000 cest. Jakmile se kapacita baterie bude blížit ke kritickému minimu, zámek si sám řekne o dobití kontrolkou podobně, jako chytré telefony.

Výrobci zámku s NFC chtějí svůj produkt primárně nabídnout výrobcům zavazadel. Samostatně ho tak pravděpodobně nikdy nekoupíme. První zavazadlo s tímto zámkem by mělo být dostupné v druhé polovině tohoto roku.

nfc-zamek

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

    • No jo, zip sice otevřeš propiskou, ale protože je ten zámek přidělaný napevno ke kufru, tak ten zip zase nedáš zpátky do uzavřené polohy. To aby majitel kufru hned na první pohled nezjistil, že jsi mu kufr vykradl.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře