Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Samsung představil cenově dostupné telefony Galaxy E5 a E7

CES 2015: Samsung představil cenově dostupné telefony Galaxy E5 a E7

Výstava CES není jen o ultramoderních zařízeních za tisíce či desetitisíce, ale i o zcela běžné spotřební elektronice, která je cenově dostupná pro každého zájemce. Dvě takové zařízení nám stran veškerého dění představila i společnost Samsung. Jedná se o chytré telefony Samsung Galaxy E5 a E7. 

Samsung Galaxy E5 a E7 by měly být duchovními nástupci modelů Galaxy A5 a A7 v typickém designu Samsungu a s tloušťkou maximálně 7,3 mm.

Samsung Galaxy E7 je vybavený 5,5″ Super AMOLED displejem s rozlišením 720p. Uvnitř něj tepe čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz, kterému pomáhá 2 GB paměti RAM. Své zážitky můžete zvěčnit 13 Mpx zadním fotoaparátem, nebo 5 Mpix předním fotoaparátem a společně s aplikacemi a hrami je uložit na 16 GB vnitřní paměť. Smartphone Galaxy E5 pojme dvě SIM karty zaujme také docela slušná 2950 mAh baterie. Cena Samsung Galaxy E5 pro prodej v Indii byla stanovena na 363 dolarů. Cena zařízení na dalších trzích se samozřejmě může (a pravděpodobně bude) lišit.

Samsung Galaxy E5 je na vybavení o něco málo skromnější, nežli „E-sedmička“.  Čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz zůstává, na rozdíl od vyššího modelu však má pouze 5″ Super AMOLED displej s rozlišením 720p, 1,5 GB paměti RAM, 8Mpx přední fotoaparát a 2000 mAh baterii. Skromnější vybavení se však samozřejmě odráží na ceně, která na indickém trhu nepřekročí 305 dolarů.

Obě zařízení svorně pak bude pohánět operační systém Android KitKat ve verzi 4.4.4 a pro obě Samsung v současné chvíli plánuje aktualizaci na novější 5.0 Lollipop.

Kdy a za jakou cenu se smartphony dostanou k nám do Evropy zatím nevíme. Jakmile se něco změní, budeme vás informovat.

samsung-galaxy-e5-a-e7

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře