Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyČerná versus bílá. Výrobce Honor se uživatelů zeptal, jakou barvu mobilních telefonů...

Černá versus bílá. Výrobce Honor se uživatelů zeptal, jakou barvu mobilních telefonů preferují a proč?

Nová značka mobilních telefonů Honor ve své anketě v zemích střední Evropy zjišťovala, kterou barvu mobilního telefonu uživatelé preferují. Dotázaní se rovněž podělili o názor, proč je pro ně bílá nebo naopak černá varianta tou pravou.

Výrobce se na to, jakou barvu uživatelé preferují, ptal napříč zeměmi Visegradské čtyřky na sociální síti Facebook. Zde má rozvíjející se značka k dnešnímu dni celkem přes 28 000 fanoušků.

Početnější 58procentní skupina dotázaných se přiklonila k černé barvě mobilního telefonu. Černá je dle jejich názoru pro spotřební elektroniku tradičnější a univerzálnější. Příznivci černé barvy smartphonů argumentovali také praktičností – tmavá barva dle nich dokáže lépe zamaskovat případné nečistoty. Někteří uživatelé zmínili, že černé mobilní telefony působí luxusnějším dojmem.

prodeje anketa

Zastánců bílých smartphonů bylo mezi odpovídajícími 42 %. Argumentovali zejména subjektivně elegantnějším vzhledem. Lidé upřednostňující bílou barvu oceňují také originalitu oproti „záplavě“ černých telefonů na trhu. Lépe dle nich také vyniknou ozdobné a ovládací prvky přístrojů a kontrast černého vypnutého displeje oproti světlému tělu telefonu. Racionálně uvažující dotázaní si u bílých přístrojů cení nižší viditelnosti škrábanců a otisků prstů.

Honor na českém trhu prodává obě barevné varianty své vlajkové lodi, osmijádrového smartphonu Honor 6. Měsíc po zahájení prodejů exkluzivně v e-shopu Alza.cz si jeho černou variantu zakoupilo 62 % zákazníků, bílý Honor 6 vlastní 38 % nakupujících.

H6_cena_bila

 

Zdroj: Honor

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

    • Hmm zajímavý názor, od kdy barva určuje orientaci?
      Každopádně u mne vede bílá už jen proto že nejsou tolik vidět škrábance a otisky 😉

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře