Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyCena baterií do mobilů letos klesla o pětinu

Cena baterií do mobilů letos klesla o pětinu

V 1. pololetí 2014 došlo k meziročnímu nárůstu poptávky po bateriích do mobilních telefonů o 71 procent. Češi inovují zejména vybavení svých chytrých telefonů. Ukázaly to aktuální statistiky předního prodejce baterií do mobilních přístrojů, internetového obchodu batteryshop.cz.

Za nárůstem prodeje stojí výrazné zlevnění baterií do mobilů. V prvních šesti měsících letošního roku totiž ceny klesly o 20 procent oproti loňsku.

Průměrná cena baterií do mobilních telefonů v internetovém obchodu batteryahop.cz činila v první polovině letošního roku 236 Kč, což je o 58 Kč méně než ve stejném období roku 2013. „K přecenění baterií do mobilů došlo díky mírnému snížení nákupních cen. Zároveň jsme přistoupili ke snižování marží v důsledku konkurenčního boje,“ vysvětlil Radim Tlapák. „Pokles cen se projevil zejména v případě baterií značky Accu, kterou klientům nabízíme. V nabídce však máme i originální baterie do přístrojů, které jsou ale výrazně dražší,“ upozornil Tlapák s tím, že kdyby nebyly zohledňovány drahé originální produkty, pokles cen baterií do mobilních přístrojů by letos dosáhl na úroveň 40 %.

Češi projevují nejvíce zájem o baterie do smartphonů. Poptávka po bateriích tak koresponduje s prodejností mobilních telefonů. Nejprodávanější baterie jsou pro modely značky Samsung, a to řady Galaxy S II, S III, S IV. V této kategorii je vůbec nejprodávanější baterie pro mobilní telefon Samsung Galaxy SII s kapacitou 1 900 mAh, kterou lze aktuálně zakoupit za 280 Kč.

BaterieZdroj: TZ

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře