Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyČekáte na Windows 10 Mobile? Tyhle Lumie ho dostanou jako první

Čekáte na Windows 10 Mobile? Tyhle Lumie ho dostanou jako první

Přestože nás do uvedení mobilních Windows 10 a nových smartphonů Lumia dělí ještě několik měsíců, Microsoft už nyní na svých webových stránkách uveřejnil seznam současných telefonů, které systém získají prostřednictvím softwarové aktualizace.

Se zásadním updatem mohou zcela podle očekávání počítat převážně novější telefony. V seznamu zatím nefigurují populární smartphony Lumia 520, Lumia 630/635 ani Lumia 1520. Do budoucna se to ale ještě může změnit.

Microsoft sám zdůrazňuje, že nejde o konečný seznam a že Windows 10 Mobile časem nabídne i dalším zařízením. Zároveň to však neznamená, že přechodem na nový systém budou uživatelé moci na současných mobilech využít všechny novinky platformy Windows 10.

Již během konference Build 2015 Microsoft uvedl, že některé „vychytávky“ budou vyžadovat zcela nový hardware: například Phone Continuum, díky které budou moci ze svého smartphonu uživatelé v případě potřeby vytvořit klasický počítač, anebo Windows Hello, umožňující přihlašování do systému pomocí rozpoznávání obličeje.

windows-10-mobile-lumia-upgrades-details_storyZdroj: Neowin

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Mám Windows 10 na PC, ale na mobilu bych jim asi na chuť nepřišel, ty dlaždice mi vádí. Jak se ale říká, nikdy neříkej nikdy….

  2. jsemgogo: Taky jsem si to kdysi říkal, dnes bych windows phone nevyměnil za nic.

  3. jsemgogo: Já to mám přesně naopak, po nainstalování desítek na ntb. To je fakt humus. Na mobilu je naopak úžasné.

  4. Tiez som tohto nazoru, mal som galaxy s3, prechodu na win som sa obaval, ale dnes by som uz do androidu nesiel

  5. Tiez som tohto nazoru, mal som galaxy s3, prechodu na win som sa obaval, ale dnes by som z wp odchadal len velmi tazko…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře