Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeCatapult King: Angry Birds ve 3D? Tak trochu!

Catapult King: Angry Birds ve 3D? Tak trochu!

Catapult King je další počin známého herního studia Chillingo Ltd, které nás svými herními peckami zásobuje již delší dobu. Jmenujme například  hity, jako jsou Cup the Rope, Minigore, Parking Mania, Mafia Rush, Draw Race, iBomber a mnoho dalších.

Hned po vydání se Catapult King stal hitem, což potvrzují i žebříčky na App Storu, kde se drží na prvním místě ve více než dvaceti zemích. Pojďme se tedy podívat, co si pro nás vývojáři připravili tentokrát.

Hratelnost 9/10

Při prvním spuštění hry nás čeká krátký úvod, který nás seznámí se situací. O co vlastně jde? Jedná se o typický pohádkový příběh s princeznou a drakem. Princezna je šťastná a volná, dokud ji neunese oheňplivající drak. Naštěstí zde máme statečného rytíře, který se vydá na její záchranu. Drak se nevzdává jen tak a staví do cesty různé překážky, které nám mají zabránit ve vysvobození zajaté princezny. A jak již samotný název napovídá, k dispozici budete mít katapult, pomocí kterého je budeme překonávat. Cíl je jasný ? vysvobodit princeznu.

Princip hry je velmi podobný Angry Birds. Máme katapult a nepřátele. Ti se ukrývají na hradech, i když spíše než o hrady se jedná o jakési pevnosti, které nám mají hrady připomínat. Pevnosti jsou postavené z dřevěných beden anebo z kamene. Do cesty za princeznou je staví oheňplivající drak, který je zásobuje svými vojáky. Cílem hry je zneškodnit nepřátele při minimálním množství pokusů a posunout se o level dále.

Katapult můžeme nastavit ve vertikálním i horizontálním směru, vybereme střelu a ?show? může začít. Díky pohledu z první osoby si při dobré ráně můžeme vychutnat krásnou destrukci umocněnou křikem padajících nepřátel. Bohužel vám asi trochu déle potrvá, než se naučíte správně mířit a získát určitý odhad.

K dispozici máme několik typů střel, které se začnou objevovat v průběhu hraní. Základní kamenný projektil je dobrý pro demolici dřevěných pevností. Proti pevnostem z kamene je ale tento náboj velmi slabí. Kovové projektily dokážou rozbít zpevněné dřevěné pevnosti a dokonce i kamenné. Pomoci si však střelami, které bych nazval kouzelné. Patří mezi ně projektil, který je dobrý na zničení jak dřevěných, tak kamenných pevností, čili hradů.

A to díky tomu, že po dopadu hrad zasype další vlnou kamenů. Dále zde máme střelu, která detonuje po dopadu jako bomba.

Tyto dvě střely můžeme používat v omezeném množství. Jejich používání se odvíjí od toho, kolik nasbíráme bodů. Ty sbíráme podle toho, kolik shodíme nepřátel jednou ranou či jak moc poškodíme hrad. Magic body získáváme při vyhodnocení levelu, a právě díky nim používat výše jmenované kouzelné střely. Pokud se nám nedaří a Magic bodů máme stále málo, připravili pro nás vývojáři možnost si je dokoupit. Za 0,79 ? získáme 200 Magic bodů. Maximální množství, které si můžeme koupit, je 5000 Magic bodů za 3,99 ?.

Dokonce si můžeme za 0,79 ? koupit odemčení všech levelů, kterých hra k dnešnímu dni obsahuje zhruba šedesát. Chillingo je známé tím, že své hry postupem času obohacuje o další levely, a tahle není výjimkou.

Ovládání 10/10

Co se týče ovládání, více intuitivní a jednoduché už snad být ani nemohlo. Dotkneme se projektilu a pohybem prstu směrem k sobě katapult natáhneme. Samozřejmě čím více natáhneme, tím větší vyprodukujeme sílu. Následně zamíříme doprava nebo doleva a uvolníme. Katapult lze před střelou nastavit i ve vertikálním směru ? pomocí kolečka umístěného na něm. Prosté a jednoduché.

Grafika 8/10

Grafická stránka hry je velmi hezky zpracovaná. Pohádkové prostředí hry ocení zejména děti možná i jejich rodiče. Dále se mi líbilo originální ztvárnění postav, i když drak na mě působil poněkud bizarně.

Hra si nedělá nároky na nejlepší grafickou hru pod sluncem. Bohužel ani na nadprůměrnou, což je tak trochu škoda. Také mi vadilo poměrně dlouhé načítání hry a  také úvodní animace při spuštění, která mimochodem nejde přeskočit a trvá zhruba 30 sekund. Občasné sekání není výjimkou. Zhruba po tři čtvrtě minuty čekání se vrátíme přímo do levelu, ve kterém jsme skončili.

Zvuky 9/10

Zvuková kulisa je velmi podobná Angry Birds, kde jsme si už zvykli na různé skřehotání ptáků. Zvuky v Catapultu King jsou tedy vcelku povedené. Na rozdíl od Angry Birds nás hrou provází i dramatická hudba, ještě více umocňující atmosféru .

Závěr:

Catapult King dosáhl téměř nejvyšší hodnocení na Apple App Store, konkrétně 4,5/5. Asi i hlavně díky tomu, že je hra velmi jednoduchá a návyková. Hraní nás jistě dokáže zabavit na dlouhou dobu. Za bonus určitě považuji vývoj dalších levelů. Pohádkový příběh, jak jsem zmínil výše, ocení určitě ti nejmenší z nás.

Musím se přiznat původní skepsi, jelikož jsem hru před stažením považoval pouze za další klon populárních Angry Birds. Po prvních pár levelech jsem byl ale velmi překvapen, není to až tak pravda. Vývojáři z Chillinga nás opět mile překvapili a to i cenou, která je stanovena na příjemných 0,79 ?, což je v přepočtu cca 20 korun. A ještě přidám tip na úplný závěr. Po zasažení hradu doporučuji chvíli počkat, protože mnohokrát se mi stalo, že hrad po chvíli naklánění nakonec spadnul a já získal lepší hodnocení.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/KingC/“/]

Odkaz ke stažení:

iOS  (iPhone i iPad)

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře