Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyCAT S30 se nezalekne bahna, vody ani pádů na beton

CAT S30 se nezalekne bahna, vody ani pádů na beton

Americká značka Caterpillar, která je známá spíše jako producent strojů pro těžký průmysl, už několik let prodává i smartphony. Nejnovějším z nich je model S30, který připomíná obrněný transportér, se kterým rozhodně není nutno zacházet jak v bavlnce.

CAT S30 je dostupným telefonem pro uživatele pohybující se často i v extrémních podmínkách. Aby byl použitelný skutečně za jakýchkoli podmínek, je jeho tělo konstruováno tak, aby bohatě splňovalo normy certifikátů IP 68 a Mil-Spec 810G. Díky tomu je vodotěsný po dobu jedné hodiny v hloubce jeden metr, vydrží pád i z výšky 1,8 metru a v prašných prostředích se cítí jako doma.

I přesto, že jsou jeho konektory vodotěsné, jsou opatřeny gumovými krytkami, které je ochrání před vniknutím nečistot. Další praktickou vychytávkou je programovatelné postranní tlačítko, kterým je možné spouštět například svítilnu nebo otevřít vaší e-mailovou schránku.

Dotykový displej telefonu má úhlopříčku 4,5palce s rozlišením 854 × 480 pixelů a překrývá jej sklo Gorilla Glass třetí generace. Speciální vrstva Glove Touch pak zajišťuje, že je panel dobře ovladatelný i v rukavicích.

7 5 6

Díky baterii s kapacitou 3 000 mAh nabízí nový Caterpillar až 18 hodin hovoru nebo výdrž v pohotovostním režimu až 39 dní. Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 210 o taktu 1,1GHz se postará o plynulý chod operačního systému Android 5.1 Lollipop. Hardwarovou výbavu doplňují 1 GB RAM a 8 GB uživatelské paměti rozšiřitelné paměťovkami.

Tu bude možno mimo jiné využít na uložení snímků a videí (až v kvalitě 1080p při šedesáti snímcích za sekundu) zachycených pětimegapixelovým  fotoaparátem s automatickým ostřením. Čelní foťák má pak na dnešní dobu jen průměrný dvoumegapixelový snímač. Samozřejmostí je WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1 a podpora všech u nás používaných pásem LTE.

Odolnou novinku CAT S30 je již nyní možné zakoupit za doporučenou koncovou cenu 7 599 Kč.

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře