Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyCAT 60: Buldozer mezi smartphony s termokamerou

CAT 60: Buldozer mezi smartphony s termokamerou

Odolné telefony jsou mezi uživateli stále populárnější. Jedničkou je v tomto směru značka CAT, která je známá spíše jako producent strojů pro těžký průmysl, ale už několik let prodává i smartphony. Nejnovějším z nich je model S60, který má v sobě integrovanou termokameru a současně je vodotěsný až do hloubky pěti metrů.

Designově telefon navazuje na své předchůdce, jeho pogumované hrany jsou tak zřetelně zkosené, na bocích se pak odhaluje pevný rám z hliníku. Mobil se jako už tradičně nesnaží konkurovat konvenčním smartphonům špičkovou výbavou, ale přidává inovaci v podobě termální kamery Flir, kterou budou uživatelé moci využívat pro řadu nových činností. Typickým příkladem jejího využití je zjišťování a měření tepelných ztrát v objektech, kontrola stavebních prvků jako jsou izolace, sledování přehřívajících se spotřebičů a obvodů nebo sledování termo obrazu v úplné tmě.

Fotoaparát dokáže zachytit teplo a měřit povrchovou teplotu ze vzdálenosti až třiceti metrů a podle výrobce vidí přes překážky jako je kouř. Díky tomu ho využijí například odborníci ve stavebnictví, záchranáři, sportovci nebo lovci.

Mimo to je CAT 60 také odolný vůči prachu a vodě. Smartphone by měl bez potíží zvládnout až hodinový pobyt v hloubce pěti metrů. Standard MIL SPEC 810G pak hovoří o odolnosti vůči otřesům a prudkým nárazům, volný pád z výšky 1,8 metru na beton tak není pro telefon žádný problém. Stejně tak je schopen provozu v širokém teplotním intervalu od -25 do +55 ° C.

Co se týče hardwarových specifikací, tak mobil pohání osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615, připraveny jsou 3 GB RAM a 32GB úložiště. Displej je 4,7palcový s rozlišením 1 280 × 720 px (HD) a lze jej ovládat v rukavicích i mokrými prsty. Povrch obrazovky chrání sklíčko Gorilla Glass 4.

V další výbavě najdeme 13Mpx zadní fotoaparát s dvojitým diodovým bleskem, 5Mpx přední kamerku, podporu LTE, NFC, FM rádio a baterií o štědré kapacitě 3 800 mAh. Operačním systémem je nejnovější Android 6.0 Marshmallow.

Odolný CAT 60 bude na trh v České republice uveden v červnu. Doporučená cena zatím zveřejněna nebyla, ale spekuluje se, že by se mohla pohybovat kolem 17 tisíc korun.

4

3

5

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře