Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeBurger - Big Fernand: Obslužte co nejvíce spokojených klientů

Burger – Big Fernand: Obslužte co nejvíce spokojených klientů

Po titulu Hamburger, který si stáhly miliony lidí, přichází od studia Magma Mobile další hra s kulinářskou tématikou: Burger ? Big Fernand. Pokud jste měli možnost si oba tituly zahrát, možná se vás zmocnil dojem, že jsou si podobné jako vejce vejci. Ale ono to tak úplně není pravda.

Hratelnost (7/10)

Po spuštění Burger – Big Fernand budete mít dostupný pouze jeden jediný režim, a to kariérní. Zbylé dva režimy se otevřou až po pár prvních dnech odehraných v kariéře. Jakmile započnete svou kariéru v kostičkované zástěře, dějová linie vás posadí na místo nováčka v restauraci Big Fernand a hra vás začne instruovat, jak to v kuchyni chodí.

Vaší náplní práce bude připravovat burgery podle objednávky, která bude zobrazená v pravém horním rohu. S každou hotovou objednávkou se zadaní změní. Z počátku budete dělat jednoduché objednávky a příprava nebude složitá, ale s postupem času začnou požadavky zákazníků gradovat a burgery s 10 ingrediencemi budou na denním pořádku.

To platí i o ingrediencích, které budete používat. Budete začínat s přísadami jako je houska, grilovaný lilek, dresing a placka mletého masa a později si zpřístupníte, pro Francii typické, gurmánské přísady, jako je Fourme d’Ambert (francouzský sýr s modrou plísní) nebo Gravad Lax majonézu.

S počtem odpracovaných dní se váš list s přísadami navýší až na číslo 12, a k tomu dalších 6 produktů, jako jsou například hranolky nebo bio limonády, které budete přidávat k hotovým jídlům.

888oka

Každý den začíná stanovením částky, které musíte vy na konci pracovní směny dosáhnout. Na tuto částku máte časový limit, takže se budete muset opravdu otáčet, abyste splnili kvótu. Bude vás čekat celkem 317 pracovních dní, což je opravdu slušné číslo.

V průběhu kariérního režimu budete dosahovat různých ocenění, jako je například zaměstnanec dne nebo určitého počtu naservírovaných produktů. Nicméně tyto úspěchy vás budou hřát tak možná jen u srdce.

Prvních pár dní v režimu kariéry si opravdu získalo mou pozornost a bavil jsem se. Ale ani dvě nové ingredience, které jsem během prvního měsíce obdržel, neodvrátily to, co se nevyhnutelně blížilo. A to je nuda a stereotyp. Tyto pocity se u mě začaly objevovat už po čtrnáctém dni. A představa, že mám před sebou ještě dalších 303 dní a jediných změn, kterých se dočkám, je ?vzrušení? z nových ingrediencí a získávání nových úspěchů, jako je vyřízení tisícté objednávky ve mně vyvolávalo všechno, jen ne pocity motivace a zábavy.

Další dva režimy jsou time attack, nebo-li zpracování objednávky na čas a burger workshop. První režim je v podstatě identický jako režim kariéry. S tím rozdílem, že už od začátku máte veškeré přísady a za správně odvedenou práci dostanete sekundy navíc a ty vám pak pomůže dosáhnout co nejvyššího skóre.

A burger workshop vám dá volnou ruku nad tvorbou burgeru, takže můžete upustit uzdu své fantazii. Své burgří kreace si pak můžete zvěčnit za pomocí printscreenu, který se nachází v pravé liště.

unnamed8-oka

Grafika (9/10)

Tady bych chtěl jednoznačně vyzdvihnout skvělou práci grafika na prostředí. Vaše pracovní místo spolu s okolím je laděno do barvy mahagonu a celé to ve mě zanechalo velmi dobrý estetický dojem.

Zatímco grafika u titulu Hamburger na mě působila opravdu vulgárně, chvilkami až nechutně, tak Big Fernand vyšel z toho s mnohem větší důstojností a ctí, než jeho stájový kolega. A to hlavně díky zpracování jednotlivých ingrediencí a prostředí. I když jednotlivé ingredience asi nebudou na jídelníčku, který by vám naordinoval váš dietolog, jejich zpracování po grafické stránce ve mně vyvolává dojem chutnosti a kvality.

Je pravda, že tady byl můj úsudek ovlivněn do značné míry tím, že mám odpor k hrám s tématikou amerických řetězců rychlého občerstvení. Pokud vám ale hry tohoto typu jdou pod nos, zkuste, uvidíte sami.

unnamed-oka

Zvuky (7/10) 

To, co grafika započala se svou tématikou a motivy, tak to hudební doprovod dokončuje a podtrhuje. A to je profil Francie. Konkrétně Paříže. V menu Vám bude dělat doprovod velmi energetický a rytmický doprovod, zinscenovaný prostřednictvím nástrojů jako je například klavír nebo, pro Francii velmi typickou, harmonikou.

Ale po spuštění jednoho z režimů se tempo hudby výrazně sníží a celá hudební kulisa se staví do role doprovodu v pozadí, což jsem třeba zrovna já ocenil. Problém ale nastává už po 30 sekundách, kdy se zvyková stopa dostává do smyčky. Což není zrovna v pořádku, pokud je před vámi 317 pracovních dní překypující ?zábavy?.

Zvukové efekty doprovázející jednotlivé akce se řadí spíše k těm průměrným.

Suma sumarum

To, že princip je u obou těchto titulů identický, je fakt, který se nedá popřít. Ale Burger ? Big Fernand byl od začátku pojat jinak. Vzniku této hry dala kooperace mezi studiem MM a francouzskou restaurací Big Fernand. Takže hledejte za tím především marketingový úmysl. Ale i přesto je tento kousek pro mě cennější, než jeho siamské dvojče narozené o pár dní dříve.

Myslím si, že je to hlavně způsobeno osobitostí Francie, kterou hra získala díky již zmíněné spolupráci. A upřímně, představa, že pracuji ve francouzské restauraci, mi je mnohem víc po chuti, než představa práce v nějakém americkém řetězci s rychlým občerstvením, kde vás líbezná vůně oleje doprovází na každém kroku.

Každopádně musíme pochválit, jak skvěle nám chlapci z MM naservírovali jejich domovinu na ?talíř?. Kdo by to řekl, že k tomu, aby hra vypadala k světu, ji postačí vdechnout osobitost města, popřípadě dané lokality.

tour-of-paris-big-fernand-restaurant-burger-paris-cusiniers-oka

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře