Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyBudoucnost je tady. Japonská policie bude lovit drony do sítí

Budoucnost je tady. Japonská policie bude lovit drony do sítí

V Japonsku je v posledních letech předronováno, takže se často stane, že nějaký z nich létá tam, kde by neměl. A to je problém. Tokijská policie proto posílí v blízké době o vlastní jednotku bezpilotních letounů. Ty budou využívány k tomu, aby neutralizovaly jiné drony, které budou představovat hrozbu.

Používání dronů v zemi vycházejícího slunce je stále populárnější, jenže to s sebou nese i negativa. V dubnu letošního roku přistál v Tokiu na střeše úřadu premiéra Šinzóa Abeho bezpilotní letoun s výstražným symbolem označujícím radioaktivní materiál. Testy prokázaly nepatrné množství radiace. Tento čin u vrcholných zástupců města vzbudil obavy, že příště by dron mohl být využit například k teroristickému útoku. A tak se Tokio rozhodlo, že proti nezvaným narušitelům vzdušného prostoru bude bojovat.

Tamní policie proto dostane v příštích měsících speciální letku dronů, které budou jiné bezpilotní stroje chytat do sítí. Popsat slovy něco takového je celkem náročné, ale naštěstí je dostupné video, které ukazuje, jak „odchyt“ bude probíhat.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře