Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyBrýle budoucnosti Google Glass ohromily v Show Jana Krause

Brýle budoucnosti Google Glass ohromily v Show Jana Krause

Do zatím posledního dílu pořadu Show Jana Krause přijal pozvání i androidí vývojář David Vávra ze společnosti Inmite, který přinesl ukázat známému moderátorovi chytré brýle Google Glass.

„S Google Glass se dá fotit, natáčet a dělat mnoho dalších věcí… třeba i překládat… Můžu si Vás vyfotit? Řeknu: OK, Glass. Take a picture,“ předváděl možnosti futuristických brýlí Vávra.

Moderátorovi Janu Krausovi také ukázal, že skrze Google Glass je možné zadávat slovní příkazy a zeptat se tak třeba na to, jaké je hlavní město České republiky, jaké bude počasí nebo jim „přikázat“, aby vás odnavigovali domů. „Brýle umí také zobrazit došlé SMS a e-maily,“ dodal.

Google Glass jsou velmi vzácnou záležitostí, kterou zatím mohou vlastnit jen někteří vývojáři a vybrané osobnosti. Podle odhadů by se na trhu v komerční podobě měly objevit v průběhu letošního roku za cenu 500 až 600 dolarů.

Fascinující kousek mobilní techniky Google se před nedávnem objevil také v populárním kresleném seriálu Simpsonovi.

.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře