Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyBoxerky se stříbrem ochrání vaši chloubu před škodlivým zářením

Boxerky se stříbrem ochrání vaši chloubu před škodlivým zářením

Je všeobecně známo, že elektromagnetická aktivita našich mobilů má karcinogenní účinky. Nedávná studie navíc naznačila, že neblaze působí i na plodnost mužů. Toho se chytila čtveřice bývalých spolužáků a vyvinula speciální ochranné boxerky.

Daniel Herter, Berno Delius, Peer-Boy Matthiesen a Nick Piepenburg na trhu objevili látku obsahující stříbro. Tuto látku obohatili o další stříbrné příměsi a poté z ní vyrobili vysoce odolné, moderní boxerky. Látka boxerek, která aktuálně obsahuje 20% stříbra, 60% polyesteru a 20% polyamidu, je schopná pohltit až 98% veškerého škodlivého záření. A přitom je prý stejně pohodlná jako látka klasických boxerek, což bychom tedy chtěli vidět, ale budiž. Jedná se o údaje samotného „výrobce“.

Účinnost boxerek čtveřice přátel testovala a následně i patentovala na University of German Armed Forces (Univerzita německých ozbrojených sil). Poté si založila společnost s názvem Kronjuwelen a následně spustila crowdfoundingovou kampaň na Kickstarteru. Zde na výrobu boxerek žádá 25 000 eur. Zatím vybrala 10 000 €.

Samozřejmě, podobně jako muži jsou elektromagnetickým zářením z mobilů ohroženy také ženy. Autoři boxerek však přiznali, že hrozba u žen je trošku jiná a žádá si mnohem náročnější řešení. Do toho se Kronjuwelen pustí, až po úspěšném uvedení boxerek. Tedy pokud se jim to podaří. Do konce kampaně totiž zbývá už jenom 6 dní.

Cena boxerek je odhadována na cca 1000 korun. Investovali byste do svého nádobíčka tolik peněz?

733d207fa9368fc32e236f2868197a1a_original

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře