Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyBob Mansfield již není ve vedení společnosti Apple

Bob Mansfield již není ve vedení společnosti Apple

Bob Mansfield už oficiálně nepatří do výkonného týmu Apple, informoval o tom server Engadget. Jeden ze služebně nejstarších zaměstnanců ale pro Apple stále pracuje. Na starost má nově tzv. speciální projekty, kde se bude soustředit zejména na technologie pro budoucí produkty a zodpovídat se přímo Timu Cookovi.

Mansfield patří k nejznámějším zaměstnancům společnosti se sídlem v americkém Cupertinu.

O to větším překvapením bylo, když firma na podzim minulého roku oznámila, že je Bob připraven skončit a odejít do důchodu.

Na jeho pozici šéfa hardwarové divize přišel Dan Riccio.

Neklidná situace, která panovala po vydání systému iOS 6, kdy se na Apple snášela ze všech stran kritika, ale toto rozhodnutí změnila.

Mansfield v Apple zůstal, podle některých i kvůli velké podpoře od ostatních zaměstnanců (svou roli v tom jistě sehrála také finanční stránka pramenící z akciových kompenzací ve výši 85,5 milionu dolarů), u kterých má pověst nekonfliktního a milého člověka.

bob

Zdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře