Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeDuel: Bmx Boy vs. Skater Boy - Jaká hra je lepší?

Duel: Bmx Boy vs. Skater Boy – Jaká hra je lepší?

Jelikož na Google play si můžete stáhnout dvě téměř identické hry od jednoho vydavatele, rozhodl jsem se je rozpitvat poněkud netradičním, avšak stovkami let prověřeným způsobem. Duelem.

V levém rohu můžeme vidět titul BMX Boy. Pojďme se s nimi seznámit po papírové stránce.

  • Velikost: 7,0 MB
  • Min. konfigurace Androidu: 2.1 a vyšší
  • Nejvyšší ohodnocení uděleno:  99 267
  • Cena: Zdarma

A v prvém rohu vidíme vyzyvatele ? Skater boy.

  • Velikost: 6.3 MB
  • Min. konfigurace Androidu: 2.1 a vyšší
  • Nejvyšší ohodnocení uděleno: 178 002
  • Cena: Zdarma

Papírově lepším soupeřem co se týče oblíbenosti a počtu stahovaní je rozhodně Skater Boy. Je však pravdou, že se na trhu objevil o něco dříve než jeho stájový soupeř.

Oba dva tituly se momentálně nachází ve verzi 1.5. Co se týče jejich obsahu v číslech, tak ten je identických ? 3 lokace, 90 tratí. Toto číslo není nějak závratné, ale vývojáři vydávají aktualizace, kterými rozšiřují toto číslo, takže věřím, že i hráči, kterým vadí poměrně krátká herní doba, si časem přijdou na své.

Hratelnost – BMX Boy

U BMX Boy vás jednotlivé lokace zavedou do přírody. Postupným odemykáním se vám naskytne možnost vyzkoušet lokace Wilderness, Wheat Field a Ice Sheet. Tématika těchto lokací bude mít hlavní dopad na objekty, jimž vy budete čelit, a snažit se je co nejefektivněji překonávat. V lokaci Wilderness, která je zasazena do americké pouště, se určitě potkáte s býky, supy, lokomotivami, s lebkami zvířat a dalšími překážkami. To, jestli k tomu využijete obyčejný skok nebo přidáte nějaký ten trik, je na vás. Každopádně doporučuji využívat triky, protože hra pak dostává úplně jinou perspektivu. Paleta triků je poměrně pestrá. Kousky jako no hands, tailwhip, superman, bunnyhop, frontflip, smithpick, icepick a další zde nechybí.

Na konci každé trati se hodnotí tři aspekty. Jakého skóre jste dosáhli, kolik životů vás dokončit trať a počet nasbíraných trofejí (na každé trati se nachází 5 trofejí). Nikdo vás ale nenutí k tomu, abyste něco z toho pečlivě sbírali nebo vyhledávali. Všechno záleží na vaší iniciativě.

Některé tratě vám dají poměrně zabrat, a to že si je párkrát zopakujete, vám můžu zaručit. Nicméně není to nic extrémně nezvládnutelného. A i hráči, kteří zrovna nedisponují věkem o dvou cifrách, se budou bavit a hru s přehledem zvládat.

A pro případy kdy vám dojdou všechny vaše životy, jsou zde Checkpoint body. Ty vás přesunou na váš poslední dosažený checkpoint a obnoví vám vašich 5 životů. Na tyto Checkpoint body budete narážet poměrně často během hráni, ale vyskytují se opravdu náhodně.

Bez názvu-2

Hratelnost – Skater Boy

Zatímco BMX boy vás vzal do přírody, tak Skater boy vás zavede spíš do města a částí mu přilehlých. I zde platí princip odemykaní tratí, a díky němu se nahlédnete do lokací Town, Forest a Cemetery. V každé z nich se budou nacházet objekty, které budou tematicky shodné s lokací. Takže v lokaci Cemetery můžete očekávat ve vaší trase čarodějnice, vrány, náhrobky, zábradlí a jiné překážky. Ke ?skejtu? neodmyslitelně patří i triky. Ani o ty nebudete připravení a budete moct si vyzkoušet triky jako ollie 360, tail slide, shoveit,kickflip, nosel slide, board slide a další.

Po zvukové stránce hra byla opět téměř identická se svým soupeřem. I když rádoby ?rock? zde byl trošku pozměněný, své rysy si zachoval. Vizuální efekty se drží věrně mustru, který nastavil jeho sok. A to do puntíku. Třešničkou na dortu je zde vepř, který se vyskytuje v lokaci Forest. Toho nedoprovází ?chrochtání? jak je u vepřů zvykem, ale ?bučení?, které jak je mi známo přísluší jinému zvířeti. Nevím, jestli je to nějaký náznak recese ze strany autorů, nebo jejich smysl pro humor? Ale jak já říkám, proti gustu žádný dišputát.

Bez názvu-1

Ovládání

V ovládání neočekávejte žádné kudrlinky nebo složitosti. Nachází se zde pouze dva ovládací prvky ? zrychlování a skok. Kombinací těchto dvou prvků, v různém pořadí, dosahujete triků. K jednotlivým trikům je taky nutností volit správný povrch. Tomu ale vy nebudete muset nějak věnovat pozornost. Vy něco navolíte a hra sama uzná za vhodná, co jde na daném úseku provést a co ne.

Zvuk

Zvuková kulisa, která mě doprovázela v menu, měi byla sympatická a vyvolala ve mně naděje, že tak by to mohlo i během hraní. Nestalo se tak. Vývojáři mi naordinovali nějaký rádoby sympatický ?rock?. Ale dojmy, které ve mně zanechal, byly úplně opačného charakteru. Vizuální efekty, které už jen dokreslovaly zvukovou stránku hry, byly průměrné. Ani neurazily, ani nenadchly.

Suma sumarum

Vadilo mi, že ovládací prvek ke zrychlení jsem musel neustále ?mačkat? jak smyslů zbavený. Stačilo by pouze zde mít přiložený prst a zrychlení by probíhalo automaticky. V jednoduchosti je síla. To, že zrychlení bylo omezené (a to do ne nějak vysoké rychlosti) a v určité fázi už jsem prostě jet rychleji nemohl, mé sympatie také nezískalo. Ve hře jsou totiž momenty, kdy chcete něco tzv. hecnout. A toto omezení je dost degraduje.

Takže můj verdikt zní ? vítězem je BMX Boy. Ať už to bylo grafikou prostředí nebo samotným BMXkem, bavil jsem se u něj mnohem více.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Skater Boy BMX boy/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře