Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyBluetooth 4.2 je hotový. Je rychlejší, bezpečnější a chystá se na internet...

Bluetooth 4.2 je hotový. Je rychlejší, bezpečnější a chystá se na internet věcí

Technologie Bluetooth, která je dnes nezbytnou součástí moderních mobilních zařízení, se dočká nové revize. Informovalo o tom sdružení Bluetooth Special Interest Group (SIG).

Z verze 4.2 bude profitovat zejména široká škála elektronických zařízení připojených k síti, takzvaný „internet věcí“ a to díky podpoře protokolu IPv6/6LoWPAN. Jeho prostřednictvím komunikují například chytré žárovky.

Nový standard dále přináší zvýšení zabezpečení komunikace, 2,5× navyšuje přenosovou rychlost a podporuje až 10× vyšší kapacitu přenosů.

Nutno ovšem podotknout, že nové funkce Bluetooth 4.2 nejsou podporované staršími čipy, čili je budou moct využívat hlavně nová zařízení. Neopakuje se tak situace, která nastala po představení specifikace 4.1, jež byla aktualizována softwarově a tudíž zpětně kompatibilní s velkou částí přístrojů.

1a

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře