Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyBlizzard reaguje na debakl Warcraftu III: Reforged. Hráčům vrací peníze

Blizzard reaguje na debakl Warcraftu III: Reforged. Hráčům vrací peníze

Remaster kultovního Warcraftu III se studiu Blizzard Activision skutečně nepovedl. Hra s podtitulem Reforged vzbuzovala velká očekávání, mnohé chyby a nedokonalosti se u komunity ale nesetkaly vůbec s žádným pochopením. To dokládá i skutečnost, že na Metacriticu hra dosáhla na ubohých 0,5 z 10 bodů.

Problém remasteru spočívá v tom, že finální verze hry vypadá mnohem hůře, než při odhalení Reforged na Blizzconu v roce 2018 nebo během beta testování. Hodně se také změnila podoba cut scén i uživatelského rozhraní, které se více blíží originálu. Pravda, vizuální stránka Reforged opravdu vypadá líp než u originálu, ale v porovnání s tím, co Blizzard slíbil, prostě dostanete odfláknutou hru. Studio naštvalo hráče i novými podmínkami. Firma změnila pravidla pro vytváření vlastních map a u remasteru si nárokuje morální práva na všechen fanoušky vytvořený obsah, což je pro tvůrce devastující překážka.

Mnozí hráči proto okamžitě požadovali navrácení peněz, na což zpočátku studio nereagovalo. Když ale vývojáři pochopili, že kritika jen tak neustane, své stanovisko přehodnotili a rozhodli se ze svých pozic vycouvat. Jak nyní uvedl server Polygon, studio Blizzard Activision zveřejnilo oficiální omluvu a každému, kdo je s hrou nespokojený, slibuje navrácení peněz. „Chceme se omluvit těm z vás, kteří nedostali očekávaný zážitek,“ napsal komunitní manažer Blizzardu na oficiálním fóru. „Blizzard si stojí za kvalitou svých produktů a služeb. Většinou nastavujeme omezení pro dostupnost vrácení peněz, v závislosti od data koupě a míry používání. Nicméně, chceme dát hráčům možnost vrátit hru, pokud jim Reforged nepřinesl zážitek, který očekávali,“ uvedla firma.

O vrácení peněz můžete požádat prostřednictvím oficiálních stránek. Asi není třeba připomínat, že tato možnost nepotrvá věčně.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře