Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyBlackBerry Venice: Nový render ukazuje zahnutý displej a Android Lollipop

BlackBerry Venice: Nový render ukazuje zahnutý displej a Android Lollipop

Kanadský výrobce uvede letos asi nejoriginálnější chytrý telefon ze současné světové produkce. Bude totiž mít vysouvací QWERTY klávesnici, zaoblený displej na obou stranách a poběží na Androidu.

Model známý zatím pod kódovým označením Venice zaujme mimo unikátní vysouvací konstrukce s hardwarovou klávesnicí i unikátním displejem. Ten by měl být totiž po stranách zaoblený, stejně jako v případě nového Galaxy S6 edge.

Uvnitř BlackBerry Venice bychom měli najít osmijádrový procesor, 3 GB RAM a baterii s velmi slušnou kapacitou (dřívější zprávy uváděly 3 650 mAh). Fotoaparát by měl mít rozlišení šestnáct megapixelů, ten přední potom pět megapixelů. Softwarovou platformou má být Android 5.0 Lollipop obohacený o bezpečnostní funkce kanadského výrobce.

Kdy se nová „ostružina“ objeví v prodeji, nevíme. Evan Blass, provozovatel ostře sledovaného twitterového účtu @evleaks, zatím prozradil jen to, že smartphone bude dostupný u operátora AT&T.

CI_sS-hWoAAvffK

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře