Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyBlackBerry hospodářskými výsledky předčilo očekávání analytiků

BlackBerry hospodářskými výsledky předčilo očekávání analytiků

BlackBerry zveřejnilo finanční výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí loňského roku, které skončilo v únoru. V něm firma dokázala výrazně utlumit ztrátu a předčit očekávání analytiků. Ke zlepšení hospodaření přispěly nižší provozní náklady a absence mimořádných položek.

Kanadský podnik v posledním kvartálu meziročně snížil ztrátu z 238 milionů dolarů na 47 milionů dolarů. Tržby firmě klesly o 38% na 286 milionů dolarů, což bylo o tři miliony dolarů více, než očekávali analytici. Hrubá marže za poslední kvartál byla ve výši 65 %. Upravená EBITDA dosáhla hodnoty 42 milionů dolarů a zisk na akcii činil 0,04 dolaru.

BlackBerry, původně Research In Motion, bylo kdysi průkopníkem chytrých telefonů a jeho přístroje měli v oblibě zejména manažeři. V posledních letech však firma na trhu výrazně zaostalaza přístroji s Androidem a také za iPhony.

Svůj první smartphone se systémem Googlu společnost uvedla na trh v roce 2015. Model s označením Priv ji však trn z paty nevytrhl. Nejen kvůli tomu se BlackBerry rozhodlo změnit svůj podnikatelský záměr a začalo se více soustředit na vývoj softwaru pro zabezpečení a správu zařízení na firemních sítích, zatímco vývoj hardwaru přesunulo na externí společnosti.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře