Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyBezkonkurenční Huawei P40 Pro+ s 10× optickým zoomem zamíří do Evropy

Bezkonkurenční Huawei P40 Pro+ s 10× optickým zoomem zamíří do Evropy

Top modely Huaweie jsou každoročně velice očekávanými novinkami a i letos předvádí novou úroveň mobilní fotografie. Prozatimním šampionem žebříčku DxOMark je model P40 Pro, což se ale zanedlouho změní. Do prodeje totiž míří absolutní vrchol v nabídce čínské firmy – superphone P40 Pro+.

Konkurence tápe

Oproti klasické Pro variantě se „plusko“ odlišuje přítomností pěti zadních snímačů (dva z nich jsou teleobjektivy), díky kterým se může pochlubit běžným 3× a navíc i doposud nevídaným 10× optickým zoomem.

Digitálně pak umí dosáhnout až 100× dechberoucího zoomu, přičemž zbytek fotovýbavy, tedy hlavní snímač, širokáč a senzor typu Time-of-Flight, je shodný s P40 Pro.

P40 Pro+ | foto: Huawei

Cena a dostupnost

Do Evropy budoucí nejlepší fotomobil planety dorazí ještě tento měsíc. Podle serveru GSMArena se tak stane 25. června. Doporučená cena je stanovena na 1 399 eur, tedy zhruba 37 tisíc korun. Huawei P40 Pro+ se zařadí k nejdražším mobilům na trhu, svým majitelům ale nabídne výbavu bez kompromisů.

zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře