Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyBBM pro Android a iOS je za rohem, ujišťuje marketingový ředitel BlackBerry

BBM pro Android a iOS je za rohem, ujišťuje marketingový ředitel BlackBerry

Přinášíme dobrou zprávu všem uživatelům s iOS a Androidem, kteří to nevzdali a stále čekají na vydání kecálka BlackBerry Messenger. Marketingový ředitel firmy Blackberry Frank Boulben ve včerejším rozhovoru pro Reuters prozradil, že vydání BBM pro tyto platformy je otázka několika nadcházejících dnů.

BlackBerry Messenger pro iOS a Androidem bude zdarma dostupný, ačkoli zatím nenabídne všechny funkce, na které jsou zvyklí majitelé telefonů s logem ostružiny.

Oblíbený komunikační klient ve své první verzi zvládne sdílenou domluvu mezi až třiceti lidmi najednou. Uživatelé budou moci mezi sebou sdílet také fotografie a hlasové zprávy. K rozšíření funkcionality aplikace (např. k přidání videohovorů) dojde v budoucích aktualizacích.

Vydání BBM pro Android bylo naplánováno původně na konec září. Jenže poté, co Google Play zaplavily falešné aplikace, které se za BBM vydávaly, vývojáři od svého záměru upustili.

Verze pro iOS byla dostupná jen několik hodin. Za tu dobu si ji stáhlo 1,1 milionu lidí.

bbm-android-1Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře