Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyBayan Audio uvádí v Česku a na Slovensku bluetooth reproduktor s FM...

Bayan Audio uvádí v Česku a na Slovensku bluetooth reproduktor s FM rádiem Soundbook

Britská společnost Bayan Audio debutuje v Čechách i na Slovensku mobilním bezdrátovým reproduktorem Soundbook. Zařízení je navíc vybaveno FM rádiem a vestavěným mikrofonem.

Soundbook používá bezdrátovou komunikaci založenou na standardu Bluetooth 4.0. Reproduktor lze také okamžitě spojit se smartphony nebo tablety, vybavenými modulem NFC – zařízení stačí k sobě přiblížit a automaticky se spárují.

Bayan Audio Soundbook je vybaven kodekem aptX, díky kterému je zvuk přenášen v širokém dynamickém rozsahu a tak je poslech opravdu kvalitní a nezkreslený, navíc požitek z poslechu ještě zvyšuje použitá technologie redukce šumu TDMA.

Ani při poslechu hudby z telefonu propojeného s reproduktorem, se uživateli nestane, že by nemohl přijmout příchozí hovor. Při příchozím hovoru se přehrávání hudby automaticky přeruší a reproduktor se přepne do funkce handsfree. Díky vestavěnému mikrofonu je tak možné snadno vyřídit telefonát a po ukončení hovoru se reproduktor opět automaticky přepne a začne přehrávat hudbu od místa přerušení.

Baterie v zařízení umožňuje až 10 hodin přehrávání hudby.

Soundbook od firmy Bayan Audio je dostupný ve dvou barevných provedeních – stříbrná s tyrkysovou a černá s pomerančově oranžovou. Pouzdro reproduktoru je vyrobeno z hliníku, opatřeného odolným krytem z balistického nylonu, který zároveň slouží jako stabilní podstavec reproduktoru.

Reproduktor se zapne okamžitě po otevření krytu a je připraven k použití, při zavření se naopak ihned vypne a je připraven a chráněn pro přenášení. Rozměry reproduktoru jsou 16 × 8,8 × 3,8 centrimetru, hmotnost činí 530 gramů.

Kromě samotného reproduktoru sada obsahuje kabel minijack 3,5 mm, kabel USB-mini USB a napáječ pro nabíjení baterie.

image001

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře