Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyV Barceloně byly představeny smartphony Asus ZenFone s rozhraním ZenUI a fototechnologií...

V Barceloně byly představeny smartphony Asus ZenFone s rozhraním ZenUI a fototechnologií PixelMaster

Společnost Asus na veletrhu Mobile World Congress představila uživatelské rozhraní ZenUI, které bude součástí smartphonů řady ZenFone či Padfone mini a nabídne příjemnější práci s těmito mobilními zařízeními.

Kromě toho firma uvedla fotografickou technologii PixelMaster umožňující uživatelům mobilních zařízení pořizování fotografií ve špatných světelných podmínkách, jež se kvalitou vyrovnají fotografiím z digitálních fotoaparátů.

Rozhraní ZenUI pomáhá uživatelům šetřit čas, protože mají všechny informace snadno po ruce. ZenUI nabízí zcela nový vizuální design, který byl navržen s cílem upoutat a současně umožnit efektivní práci. Disponuje moderními „plochými“ ikonami, motivy se zářivými barvami, animacemi, vyzváněcími tóny a zvuky upozornění. Kromě toho se snaží zaujmout rozvržením, které přináší přehledné zobrazení informací.

What’s Next – funkce rozhraní ZenUI usnadňující uživatelům správu mnoha informací, se kterými denně přicházejí do styku. Zobrazuje informace, které jsou pro uživatele momentálně nejdůležitější a nejužitečnější, v popředí a uprostřed na zamčené obrazovce, domovské obrazovce a panelu oznámení. Uživatelé díky tomu mají stále přehled o nadcházejících schůzkách včetně oznámení o jejich zrušení nebo změně času, nových zprávách a zmeškaných hovorech od oblíbených kontaktů, počasí v další cílové oblasti, narozeninách a výročích apod.

2 What's next widget

Do It Later – funkce rozhraní ZenUI, která je integrována v mnoha výchozích aplikacích, jako je např. Telefon, E-mail, Zprávy a Prohlížeč. S touto funkcí se může uživatel soustředit na probíhající činnost, aniž by později zapomněl provést jinou důležitou věc. Pokud má uživatel uprostřed psaní e-mailu příchozí hovor, jednoduchým dotykem tlačítka se automaticky vytvoří upomínka, aby zavolal dané osobě zpět. Uživatelé mohou rovněž ukládat zajímavé položky, jako např. články, videa z YouTube nebo jakékoli webové stránky, a prohlédnout si je později. Každá upomínka a uložená položka se nachází v samostatné aplikaci Do It Later a obsahuje zástupce pro provedení příslušné operace, jako je např. zavolání osobě nebo zobrazení webové stránky.

1 Do it later

Rozhraní ZenUI přináší uživatelům i možnosti interakce s ostatními. Integrovaná otevřená platforma pro psaní zpráv Omlet umožňuje pohodlné psaní zpráv a sdílení informací z různých aplikací s přáteli a rodinou, pokud používají některé z mnoha zařízení podporujících aplikaci Omlet Chat. Mezi aplikace nabízející funkci volného psaní zpráv patří Kontakty, Kalendář, E-mail a Galerie.

ZenUI obsahuje i samostatnou aplikaci Omlet Chat umožňující individuální nebo skupinovou konverzaci s neomezeným počtem členů včetně možnosti sdílení fotografií, samolepek, videí nebo hudby. Sdílené položky lze uložit do služby WebStorage nebo jiné podporované služby cloudového úložiště zaručující snadný přístup odkudkoli. Funkce Social Hotspot pro psaní zpráv umožňuje uživatelům vytvořit nebo se připojit do veřejné či soukromé diskusní místnosti v závislosti na místě, kde se právě nachází.

Open Cloud, další funkce rozhraní ZenUI, zajišťuje uživatelům neustálý přístup k jejich informacím odkudkoli. Prostřednictvím služby WebStorage a jiných podporovaných služeb totiž integruje možnosti cloudového úložiště do aplikací Fotoaparát, Galerie, Hudba a Správce souborů. S funkcí Open Cloud mohou uživatelé nastavit automatické nahrávání pořízených fotografií do cloudu nebo otevírat obrázkové, hudební a jiné soubory, které jsou zde již uloženy.

PixelMaster je speciální technologie od společnosti Asus, aktuálně nabízená u zařízení ZenFone a PadFone mini, kterou tvoří řada funkcí včetně režimů Selfie Mode a Depth of Field Mode. Ty rozšiřují možnosti fotoaparátu a usnadňují uživatelům pořizování fotografií. U zařízení ZenFone 5, ZenFone 6 a PadFone mini jsou navíc k dispozici dvě další funkce technologie PixelMaster s názvem Low-light Mode a Time Rewind.

Funkce Low-light Mode výrazně zlepšuje výkon fotoaparátu při špatných světelných podmínkách. Sloučením sousedních pixelů zvyšuje fotoaparát světelnou citlivost až o 400 % a kontrast až o 200 %. Výsledkem jsou ostré snímky bez potřeby použití blesku i při nízkém osvětlení. Elektronický stabilizátor obrazu (EIS) vylepšuje výkon v tmavém prostředí a přináší ostřejší fotografie. Režim Low-light Mode je rovněž k dispozici při natáčení videa.

2 Low Light Mode

4 Time Rewind

Fotografování pohybujících se objektů usnadňuje funkce Time Rewind. Automatické pořízení několika fotografií před i po stisknutí tlačítka závěrky zvyšuje šanci na získání hezké fotografie objektu v pohybu. Po vyfotografování může uživatel pomocí jednoduchého rozhraní vybrat nejlepší záběr nebo prostě uložit všechny snímky pořízené fotoaparátem.

Režim Selfie Mode představuje nový způsob pořizování autoportrétů ve vysoké kvalitě. K fotografování individuálních autoportrétů nebo skupinových portrétů přátel lze použít hlavní fotoaparát s vysokým rozlišením na zadní straně telefonu namísto předního fotoaparátu, který má nízké rozlišení. Fotoaparát automaticky rozpozná, jakmile je vybraný počet osob v rámečku, a zahájí odpočítávání. Potom pořídí tři fotografie, z nichž si může uživatel následně vybrat tu nejlepší, kterou chce uložit nebo sdílet online.

Režim Depth of Field Mode umožňuje pořizovat fotografie izolovaných objektů s bohatým a mírně rozostřeným pozadím. Přitom se používá malá hloubka ostrosti, kterou obvykle nabízí pouze profesionální fotoaparáty.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/ZenUI/“/]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře