Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeBankovní aplikace pro smartphony s Androidem #2

Bankovní aplikace pro smartphony s Androidem #2

Era smartbanking

A co můžete od Ery Banking očekávat? Skvělý přehled o účtech, ať už běžných, kreditních nebo spořících, díky kterému budete mít neustálý nástin o tom, jaký máte aktuální a disponibilní zůstatek na účtu. Historii transakcí, která vám umožní zjistit, kdy, komu a jak velkou částku jste poslali a pokud byste se chystali nějakou z transakcí zopakovat, stačí si ji vyhledat a použít volbu opakovat. Pokud vaše historie obsahuje opravdu velké množství transakcí a vy hledáte jednu konkrétní, není problém si historii filtrovat a tak usnadnit své hledání.

Můžete také prostřednictvím aplikace vytvořit příkaz k úhradě. Příkazy se splatností delší než aktuální den si můžete překontrolovat v Čekajících příkazech. V případě, že byste potřebovali přesunout peníze mezi jednotlivými účty, které máte sjednané u banky, i to je možné a opravdu jednoduché provést. Pokud jste si nestihli před odjezdem do zahraničí sjednat cestovní pojištění, i v tomto vám bude aplikace nápomocna.

Poté, co vyplníte jednotlivé pole jako je uzemní rozsah dovolené, typ cesty a druhy pojištění, vám už nic nebrání v tom odcestovat. Jestli byste potřebovali více informací a definice jednotlivých možnosti, jako například co přesně si banka představuje pod nebezpečnými sporty, je zde možnost si přečíst doplňující informace k cestovnímu pojištění. Vyhnete se tak tomu, že byste se pojistili a nevěděli na co se pojištění vztahuje nebo se vám něco stalo a vy žili v domnění, že to pojistka zahrnuje.

Vůbec to tak totiž nemusí být. Pokud si potřebujete dobít kredit, stačí zvolit možnost dobití kreditu a přímo z čtu si ho dobít, je to jednoduché. Jestli by vám banka zablokovala některou z vašich karet, aplikace vás o tom bude informovat a udává i důvod blokace.

To oceníte v situacích, kdy vám byla některá z vašich platebních karet odcizena a vy jste zažádali o zablokování. Pro majitele platebních karet má aplikace další skvělou funkci, díky které si můžete zjistit, jaký máte limit na svých kartách a ten si můžete buď to navýšit, nebo snížit. Také si zde můžete zablokovat svou kartu – stačí udat důvod blokace. Při hledání vám nejbližšího bankomatu vám aplikace také pomůže. Zaměří vaši polohu a pomůže vám najít bankomaty ČSOB, pošty, finanční centra a ostatní bankomaty.

Máte k dispozici také kurzovní lístek měn, novinky ze světa Era bankovnictví a kontakt na klientské linky pro případ potížích. Máte také možnost si navrhnout vlastní podobu platební karty. Stačí pořídit fotku fotoaparátem nebo si vybrat některý z vašich obrázků v galerii. Ovšem obrázek musí mít správné rozměry.

Závěrečné hodnocení

Poštovní spořitelna Era je součástí Československé obchodní banky (ČSOB). Proto není divu, že aplikace Era smartbanking je téměř identická s aplikací ČSOB SmartBanking. Jediný rozdíl je v tom že Era smartbanking vám nenabídne penzijní kalkulačku a po grafické stránce je aplikace sladěna do červené a šedé barvy.

Bodové ohodnocení

8/10

Zdarma ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Era/“/]

Fio banka

Fio je jeden z těch bankovních domů, který vstoupil na český bankovní trh poměrně „nedávno“. Konkrétně v roce 2010. Ale už ukázal, že s ní musí počítat. Poté, co se přihlásíte, aplikace je vám plně k dispozici. Smartbanking vám poskytne detailní informace o vašich financích a umožní vám provádět finanční transakce. Kromě toho vám aplikace povolí si prohlížet zůstatky na účtech a historii účtů. Můžete také zadávat příkazy nejen v rámci České Republiky a Slovenka, ale i dalších zemí Eurozóny. Autorizace transakcí je za pomocí PIN kódu.

V případě nějakých změn ze strany banky, vás bude peněžní ústav informovat prostřednictvím aplikace. Pokud byste pátrali, kde se nachází nejbližší bankomat nebo pobočka, i v tomto ohledu vám bude aplikace nápomocna. Zobrazí vám jak vzdálenost, která vás děli mezi vámi a pobočkou, tak otevírací dobu a popřípadě i kontakt. Aplikace vám poskytne i kontakty v případech, kdy budete potřebovat zablokovat platební kartu nebo chtít přístup k smartbankingu.

Jakmile své operace v aplikaci ukončíte, postačí, abyste pouze zatřásli telefonem, a aplikace vás sama odhlásí. Konečně i nějaký ten originálnější nápad.

Závěrečné hodnocení

Aplikace je, co se týče struktury funkcí, sestavena trochu jinak. Nicméně to co má dělat dělá na sto procent, a to bez jakýchkoliv problémů.

Bodové ohodnocení

9/10

Zdarma ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Fio/“/]

Air bank

Ano, na bankovním trhu už najdete i zástupce Kellnerova gigantu PPF. Air banka patří mezi ty nejmladší subjekty, které na našem trhu působí a svým sloganem „I banku můžete mít rádi“ zamotaly hlavu nejednomu zákazníkovi.

Díky chytrému přehledu budete mít pod palcem všechny vaše účty. Najdete zde zůstatky, poslední změny, plánované a neúspěšné platby. Zde můžete zadat další platbu. To samé platí i o půjčkách. Hned budete vědět, jakou částku jste si půjčili a kolik je vám ještě banka ochotna půjčit. Prostřednictvím aplikace si sice nebudete schopni sjednat další půjčku, ale najdete v aplikaci kontakty na příslušná místa, kde už by s vašim požadavkem věděli rady a mohli vám třeba i vyhovět.

U přehledu spořicího účtu můžete zjistit svůj aktuální zůstatek a zadat platební příkaz nebo si peníze vybrat. Aplikace disponuje i skvělou funkcí, díky které jste schopni si vybrat peníze téměř kdekoliv. Zažádáte si o speciální kód, který je existenčně omezen na krátkou dobu. Tento kód předložíte na pokladně benzínové stanice nebo jiném prodejním místě Sazky (pozn. Red. 4300 prodejních míst) a vaše částka je vám vyplacena. A nic víc, ani k tomu nepotřebujete platební kartu.

Samozřejmosti je i provádění platebních příkazů. V přehledu plateb si můžete prohlédnout pohyby na účtu. V detailu jednotlivých plateb najdete další podrobnosti, včetně možnosti zažádat o odpuštění poplatku. V přehledu karet uvidíte jak karty, kterými platíte, tak veškeré platby,  které jste za jejich pomoci provedli. Zde si taky můžete nastavit limity karty nebo kartu zablokovat.

V případě, že byste chtěli si vybrat hotovost z bankomatu, vám aplikace ukáže jakou cestu volit k bankomatu, pobočce nebo terminálu Sazky. Aplikace vám nabídne i užitečné funkce, jako jsou novinky z Airbank nebo kurzovní lístek.

Závěrečné hodnocení

To, že Air banka má absolutně jiný a v mnoha ohledech opravdu originální přístup ke klientům, se opravdu hodně podepsalo na samotné aplikaci. Ale v tom dobrém slova smyslu. Samotné zpracování aplikace je naprosto brilantní. Jak po stránce funkční, tak po stránce designu. Takhle mají vypadat a přesně tohle mají nabídnout všechny aplikace bank. Air banka si vysloužila to nejvyšší hodnocení, které můžeme udělit.

Bodové ohodnocení

10/10

Zdarma ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Airbank/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře