Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAvast kupuje za desítky milionů korun vývojáře mobilních aplikací Inmite

Avast kupuje za desítky milionů korun vývojáře mobilních aplikací Inmite

Tuzemská antivirová společnost Avast kupuje firmu Inmite, československou jedničku ve vývoji aplikací pro chytré mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone. Finanční podmínky, za kterých studio přebírá, Avast nezveřejnil, ale spekuluje o částce 50 až 100 milionů korun.

„Nové zakázky už firma brát nebude a zaměstnanci Inmite se stanou zaměstnanci Avastu. Naším základem jsou projekty z oblasti bezpečnosti. Takže i projekty Inmite se budou týkat hlavně bezpečnosti,“ říká provozní ředitel Avastu Ondřej Vlček.

Inmite se pyšní širokým portfoliem aplikací vyvinutých pro významné firmy v České republice i na Slovensku pro klienty z řad automobilových producentů, nejvýznamnějsích mobilních operátorů a velkých bank.

Firma mimo jiné vyvinula první prototyp bankovní aplikace Google Glass a je také držitelem prestižního ocenění Top Developer v rámci Google Play Store. Kromě toho vývojáři získali čtyřikrát za sebou ocenění Mobilní aplikace roku a společnost Deloitte Inmite v roce 2014 zařadila mezi 50 nejrychleji rostoucích mladých technologických firem v regionu Střední Evropy.

„S Inmitem získáváme skvěle sehraný tým výborných mobilních vývojářů. Tato akvizice nám pomůže s urychlením růstu v mobilní oblasti a rozšířením kapacit napříč mobilními platformami,“ řekl Vincent Steckler, generální ředitel společnosti AVAST Software.

„Kyber-podvodníci stale častěji cílí na chytré telefony a tablety a uživatelé poptávají naše bezpečnostní řešení, která je ochrání před útoky na veřejných Wi-Fi sítích, phishingovými útoky nebo před ztrátou či krádeží identity. Lidé si jednoduše chtějí užívat svá mobilní zařízení, a zároveň mít jistotu, že jsou před takovými hrozbami chráněni. Neustálé inovace, které s sebou Inmite přináší, tuto potřebu bezezbytku naplňují a znamenají tak další plus pro naše uživatele po celém světě.“

team-Inmite

Zdroj: Avast

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře