Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyAvast dokončil akvizici konkurenční společnosti AVG Technologies

Avast dokončil akvizici konkurenční společnosti AVG Technologies

Avast dokončil proces převzetí konkurenční společnosti AVG Technologies. Od 3. října budou obě společnosti spravovány jako jedna firma s letošními předpokládanými tržbami přesahujícími 700 milionů dolarů (asi 16,8 miliardy korun). Do jejího čela byl jmenován dosavadní generální ředitel Avastu Vincent Steckler.

„Nový Avast má více než 400 milionů zákazníků, pokrývá více než 40 procent domácích počítačů po celém světě s výjimkou Číny, což představuje největší uživatelskou základnu na světě v oblasti zabezpečení osobních počítačů,“ uvedl Steckler. Dodal, že kdyby uživatelé firmy tvořili stát, byl by třetí nejlidnatější zemí světa. Největším trhem společnosti jsou Spojené státy s 58 miliony uživatelů.

Podle Stecklera bude převážná část manažerského a vývojářského týmu v České republice. Nový Avast by měl být ještě více český, dodal. Plánuje proto vrátit některé aktivity AVG Technologies do Česka.

Společnost AVG vznikla stejně jako Avast v České republice. V současnosti sídlí v Amsterodamu a s jejími akciemi se obchoduje na newyorské burze. Na převzetí AVG Technologies za 1,3 miliardy dolarů (téměř 32 miliard Kč) se Avast dohodl letos v červenci.

Avast-vs-AVG-vs-Windows-Defender-500x297

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře