Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyAutomobilka Volkswagen začala spolupracovat s Huawei, chce přinést moderní auta

Automobilka Volkswagen začala spolupracovat s Huawei, chce přinést moderní auta

Automobilka Volkswagen si podala ruku s čínským technologickým gigantem Huawei. Cílem spolupráce by mělo být hlubší propojení telefonů s palubním informačním systémem.

Díky tomu bychom si už brzy mohli užívat hudbu, telefonovat a nebo dokonce číst a psát zprávy bez toho, že byste telefon vzali do ruky. Obsluha smartphonu tímto způsobem prý bude o dost bezpečnější. O skutečnosti informovala společnost Huawei na svých internetových stránkách.

Aby spolupráce smartphonu a palebního informačního systému fungovala, uživatel bude potřebovat hned několik speciálních Android aplikací, které společnost před nedávnem ukazovali na mezinárodní spotřebitelské show v Asii.

Chytrého telefonování by se jako první měly dočkat modely Lamando a Golf 7. Ty ke komunikaci dostanou do výbavy technologii MirrorLink.

Vedle společnost Huawei Volkswagen aktuálně jedná i s Googlem, který na trh co nevidět přinese automobily s operačním systémem Android Auto. Otázka tedy je, zdali MirrorLink nakonec nepřijde zkrátka.

huawei-logo-300x300

Zdroj: Android Authority

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře