Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAsus uvádí fitness hodinky VivoWatch, které vydrží na baterii až 10 dní

Asus uvádí fitness hodinky VivoWatch, které vydrží na baterii až 10 dní

Tchajwanský výrobce představil chytré hodinky zaměřené na kondici a životní styl. VivoWatch umí monitorovat srdeční tep a sledovat spánek, ale uživatele zaujmou také povedeným designem a hlavně nadstandardní desetidenní výdrží baterie.

Ciferník VivoWatch je hranatý a nese displej s rozlišením 128 × 128 obrazových bodů, který proti mechanickému poškození chrání odolné sklíčko Gorilla Glass 3. Asi zajímavější je ale informace, že hodinky jsou prachotěsné a voděodolné (IP67), takže je můžete bez problémů nosit i ve sprše.

Díky podpoře technologie VivoPulse VivoWatch zvládnou nepřetržitě monitorovat srdeční tep nositele i bez nepohodlného hrudního pásu. Pomocí měření srdečního tepu a sběru dalších údajů, jako je například pohlaví a věk nositele, pomáhají se správnou intenzitou cvičení, které pak příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém.

ASUS VivoWatch_5

Výrobce se u VivoWatch dále chlubí indikátorem životního stylu, který se nazývá Happiness Index (HI). Toto jednoduché číselné skóre, jež se odvíjí od úrovně aktivity a kvality spánku nositele hodinek, poskytuje rychlý a snadno pochopitelný souhrn celkového stavu životního stylu. Nízké skóre napovídá, že k dosažení optimálního zdraví by měl člověk upravit své návyky v oblasti cvičení a spánku, zatímco normální nebo vysoké skóre motivuje k udržení zdravého životního stylu nebo překonání stávajícího skóre.

Asus VivoWatch podporují synchronizaci s aplikací HiVivo pro smartphony nebo s webovou stránkou Healthcare. Uživatelé díky tomu mohou podrobně procházet celou svoji historii cvičení, analýzu kvality spánku a postup k dosažení kondičních cílů. Sledovat lze i aktuální informace o životním stylu členů rodiny a přátel.

Hodinky zaměřené hlavně na fitness se v Česku a na Slovensku začnou prodávat ve druhé polovině května za 3 999 Kč, resp. 159 euro s DPH.

VivoWatch Scenario_2

VivoWatch Scenario_4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře