Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyAsus Transformer Book Trio dorazil do Česka. Cena startuje na 25 tisících...

Asus Transformer Book Trio dorazil do Česka. Cena startuje na 25 tisících korun

Společnost Asus uvedla na český trh Transformer Book Trio, nový typ přenosného zařízení, které může fungovat jako notebook, tablet nebo dokonce i stolní počítač. Novinka se začíná v České republice prodávat za cenu od 25 199 Kč s DPH.

V režimu notebooku můžete stisknutím jediného tlačítka přepínat mezi operačními systémy Windows 8 a Android. Odpojením displeje od dokovací stanice získáte tablet s Androidem.

Samotnou dokovací stanici můžete připojit k jakémukoli monitoru nebo televizní obrazovce, čímž vznikne plnohodnotný stolní počítač s Windows 8. Transformer Book Trio tím nabízí nebývalou variabilitu využití.

Základem modelu Transformer Book Trio je displej s úhlopříčkou 11,6 palce a rozlišením 1920 x 1080. Samotný tablet je vybaven 1,6GHz procesorem Intel Atom a k dispozici má až 16 GB úložného prostoru.

Od dokovací stanice s klávesnicí můžete kdykoli odpojit 11,6″ displej a používat jej jako multidotykový tablet se systémem Android, který je vybaven vlastním dvoujádrovým procesorem.

Když je displej připojen k dokovací stanici, můžete stisknutím klávesy „Trio“ na klávesnici kdykoli přepínat mezi operačními systémy Windows 8 a Android 4.2, přičemž mezi oběma operačními systémy lze také snadno sdílet data prostřednictvím úložiště tabletu. Na rozdíl od jiných přenosných zařízení nezůstává dokovací stanice PC Station v případě modelu Transformer Book Trio po odpojení tabletu bez funkce.

TRIO_18

 

Při připojení externího monitoru prostřednictvím rozhraní Mini DisplayPort nebo Micro HDMI lze dokovací stanici PC Station používat jako samostatný stolní počítač se systémem Windows 8. Transformer Book Trio mohou tedy používat dvě osoby na dvou různých místech současně.

Bezdrátová rozhraní Wi-Fi nejnovějšího standardu 802.11ac a Bluetooth 4.0 integrovaná v dokovací stanici PC Station a rozhraní 802.11n Wi-Fi a Bluetooth 3.0 obsažená v tabletu umožňují používat zařízení prakticky bez kabelů nezávisle na aktuálním režimu. Dvě nezávislé baterie podporují mobilitu a nabízí výdrž až 13 hodin v režimu se systémem Android a až 5 hodin v režimu se systémem Windows 8.

Díky této unikátní kombinaci získáte přístup ke statisícům aplikací a her z webových obchodů Windows Store i Google Play. K zařízení dostanete i bohaté příslušenství. Uvnitř balení naleznete ochranné pouzdro, které udrží Transformer Book Trio v bezpečí, když jste na cestách. Součástí výbavy je rovněž USB 2.0 ethernetový adaptér pro připojení do kabelové sítě, pokud Wi-Fi není k dispozici, a micro HDMI adaptér pro připojení k televizoru HDTV nebo monitoru.

V Česku se novinka společnosti Asus prodává od 25 199 Kč s DPH.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Transformer Book Trio/“/]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře