Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyAsus Transformer Book V je pět zařízení v jednom

Asus Transformer Book V je pět zařízení v jednom

Společnost Asus dnes představila na veletrhu Computex celou řadu novinek. Největší pozornost na sebe strhl Transformer Book V – první zařízení umožňující pracovat v pěti režimech – jako notebook nebo tablet s Windows, jako notebook nebo tablet s Androidem, a konečně jako smartphone s Androidem.

Transformer Book V je první zařízení na světě, které zastoupí hned pět dalších. Může sloužit jako notebook s operačním systémem Windows nebo Android. Stejně tak se dokáže přeměnit na tablet se systémem Windows nebo Android. Používat jej ale můžete také jako chytrý telefon s Androidem, což z něj činí opravdového univerzála. Přístroj vypadá na první pohled jako notebook s odnímatelným 12,5palcovým HD IPS displejem. Ten sám o sobě slouží jako tablet. Do těla tabletu se navíc vkládá pětipalcový smartphone.

V režimu notebooku Transformer Book V nabídne plnohodnotnou QWERTY klávesnici a touchpad a lze na něm přepínat mezi operačními systémy Windows 8.1 a Android 4.4 KitKat. O okamžitý a plynulý přechod se stará samostatné hardwarové tlačítko. Notebook je vybaven procesory čtvrté generace rodiny Intel Core, které zajistí dostatečný výpočetní výkon a až 1 TB prostoru určeným pro aplikace, dokumenty a další data.

Transformer Book V umí ale pracovat také jako samostatný tablet s Windows 8.1. Když se do tabletu vloží smartphone, umí se dále přepnout do režimu tabletu s Androidem 4.4 KitKat. Přepínání mezi systémy se přitom provádí pouhým poklepáním na displej. Data lze ukládat na SSD s kapacitou až 128 GB.

V režimu chytrého telefonu běží Transformer Book V na operačním systému Android 4.4 KitKat. Smartphone pohání čtyřjádrový Atom a spoléhá se na baterii o kapacitě 2500 mAh, která zajistí podle výrobce až 10 hodin brouzdání na internetu bez nabíjení.Výhodou telefonu je také podpora frekvencí LTE.

asusek

Zdroj: Asus

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře